Akce se konala v karlovarské sportovní hale míčových sportů a pořadateli byly Český svaz karate a domácí Karate klub Tygr. 

ŠAMPIONÁT PŘENÁŠELY TELEVIZNÍ KAMERY
O mistrovské tituly se bojovalo v kata, kata team i kumite, a to ve všech věkových kategoriích od mladšího žactva až po masters. Součástí turnaje bylo také finále České ligy karate kumite. Šampionát byl organizován tak, že první den patřil soutěžím v kategoriích od dorostu (14 – 15 let) po masters (veterány). Den na to si zazávodilo mladší a starší žactvo. Nejprve vždy probíhaly eliminační boje, poté přišel na řadu finálový blok všech kategorií, který živě přenášely i televizní kamery.

Trutnovský sportovní klub bojových umění SKBU Trutnov v nejznámějších českých lázních reprezentovala sedmička závodníků. Byli jimi Barbora Hurdálková, Dominik Krejčí, Anna Lišková, Dominik Majera, Tadeáš Orság, Jáchym Šanda a Anna Marie Wagnerová. Ti všichni se na republiku nominovali z bodovacích turnajů v průběhu celého ročníku 2017. 

NEJVĚTŠÍMU ŽELÍZKU V OHNI NEPŘÁL LOS
Mezi nominovanými bylo hned několik adeptů na medaile. O mistrovské kovy bojovali Dominik Krejčí (kumite dorostenci – 70 kg), Dominik Majera (kumite junioři – 76 kg), Anna Marie Wagnerová (kumite juniorky + 59 kg) a kumite team juniorů SKBU Trutnov. Největší naší nadějí byl Dominik Majera, jemuž však nepřál los. Již ve vyřazovacích bojích narazil na svého největšího soupeře o zlatou medaili a po vynikajícím zápase prohrál 1:2 až v samém závěru velké bitvy. Všichni přítomní se shodli, že šlo o předčasné finále. V „repasáži“ pak Dominik s přehledem vyhrál a obsadil vynikající třetí post. 

„Je to velká škoda, protože Dominik měl vynikající sezonu a pečlivě se připravoval. O výsledku však rozhodl jediný zápas,“ litoval nedostatku štěstí trutnovský trenér Tomáš Souček.

A co další podkrkonošské naděje? Dominik Krejčí obsadil po bojovných představeních velmi pěkné páté místo. Na výkonech Anny Marie Wagnerové se podepsala dlouhá tréninková absence z důvodů častých nemocí a vypadla tak v eliminačních bojích. Velmi pěkný výsledek si připsal kumite team juniorů, když obsadil po těžkých zápasech skvělé čtvrté místo. 

Druhý závodní den nejprve v dopoledním bloku patřil soutěži v kata starších žákyň. Zde Anna Lišková po velmi pěkně zacvičené kata prohrála se svou soupeřkou 2:3, a jelikož vítězka v dalším kole neuspěla, přišla trutnovská karatistka o případnou repasáž vedoucí k bronzové medaili. 

Pak už nastoupili na tatami Tadeáš Orság (kumite mladší žáci 10 – 11 let, 30 kg) a Jáchym Šanda (kumite straší žáci 12 – 13 let, 52 kg). Obě kategorie byly obsazené velkým počtem závodníků a konkurence zde byla silná. Mladí Trutnováci přesto podali výborné výkony a vydali ze sebe vše. Leč se svými soky těsně prohráli a vypadli tak ve vyřazovacích bojích. 

Vůbec poslední závodnicí, která SKBU Trutnov na západě Čech reprezentovala, byla Barbora Hurdálková v kategorii starších žákyň do 42 kg. Pro ni bylo mistrovství především o sbírání cenných zkušeností do další soutěžní sezony. 

Ziskem jedné bronzové medaile Dominika Majery a čtvrtým místem kumite teamu juniorů tak skončila závodní sezona 2017. Velkým úspěchem byla již samotná nominace na šampionát. Závodníci během celého ročníku absolvovali celkem 25 turnajů karate, na kterých získali 78 medailí! Přesto, že se nenaplnilo medailové očekávání ze závěrečného mistrovství republiky, jednalo se o období velice úspěšné.

TRUTNOVSKÁ STOPA NA MISTROVSTVÍ ČR
Dominik Majera – 3. místo (junioři 16-17 let / kumite – 76 kg)
SKBU Trutnov – 4. místo (junioři 16-17 let / kumite team)
Dominik Krejčí – 5. místo (dorostenci / kumite – 70 kg)
Tadeáš Orság – 7. místo (mladší žáci 10-11 let / kumite – 35 kg)
Barbora Hurdálková – 7. místo (starší žákyně 12-13 let / kumite – 42 kg)