Úvodní duely semifinálové série Ženské basketbalové ligy dopadly podle očekávání. Hradec Králové ani Trutnov  senzaci nezpůsobily a favorizované celky IMOS Brno a USK Praha nad nimi vedou 2:0 na zápasy. Zítra se hrají na východě Čech třetí utkání, která už mohou rozhodnout o finalistech a týmech hrajících o třetí příčku. Případný čtvrtý zápas by se hrál hned ve čtvrtek opět v Hradci nebo v Trutnově. To by však „lvice" či Kara musely soka porazit.

Semifinále play off

USK Praha – Kara Trutnov
Stav série: 2:0 (84:60, 83:70)
3. zápas: středa 18.00 v Trutnově

Trutnovské basketbalistky se z hlavního města vracely s pocitem dobře odvedené práce. S výjimkou úvodního poločasu prvního zápasu totiž byly favoritovi série kvalitním soupeřem a přispěly k dobré úrovni obou duelů.

„V těchto zápasech se silnými týmy vždy záleží na soupeři, jak bude hrát, a také, jak se mu bude chtít hrát. Potvrdilo se to v utkání číslo dvě, kdy se domácím možná nechtělo a nám naopak ano. Proto jsme zápas udrželi. Před domácími odvetami nic předem nevzdáváme. Budeme se snažit být důstojným soupeřem i v domácím prostředí, které nám hodně pomáhá," slíbil před středečním třetím soubojem série trutnovský trenér Martin Petrovický.

Jeho tým v úvodním duelu na soupeře neměl a brzy nabral vysokou ztrátu. Poločas 47:14 byl jako ze zlého snu. Pak šel ale výkon hostujícího týmu nahoru a nakonec z toho byla ještě přijatelná porážka.

„Na začátku jsme dostali pěkně za uši. Ve druhém poločase se ukázalo, že člověk hraje jinak, když prohrává, nebo vede o třicet bodů. Žádný tlak už tam nebyl. Pro soupeře, který vedl o hodně, už bylo také těžké se motivovat," popsal Petrovický důvody, proč Kara třetí i čtvrtou čtvrtinu vyhrála.

Druhý zápas byl již o něčem jiném. Přetahovanou o vedení rozhodl domácí tým až v závěrečné desetiminutovce, od stavu 65:65 dovedl skóre na konečných 83:70. „Odehráli jsme maximum, co jsme mohli. Asi jsme nečekali, že vyhrajeme, ale těší nás, že jsme sehráli tak dobrý zápas," pochvaloval si výkon svých hráček Martin Petrovický, jenž se již těší na atmosféru klání v Trutnově.

IMOS Brno – Hradec Králové
Stav série: 2:0 (73:50, 88:64)
3. zápas: středa 18.30 v Hradci

Ani hradecké „lvice" na půdě brněnského favorita na překvapení nedosáhly. Oba zápasy prohrály a zítra budou v domácím prostředí odvracet semifinálové vyřazení.

V sobotním úvodním duelu série Východočešky držely krok s domácími poločas.

„Hra byla vyrovnaná, ale bylo to dáno tím, že oba týmy se trápily, zejména střelecky. Celkově bylo první utkání  kvalitativně horší než to druhé," poznamenala hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Její slova potvrzuje druhá čtvrtina prvního duelu, kdy padlo pouhých 15 bodů a Brňanky ji vyhrály 8:7. Poločas skončil o šest bodů 31:25.

„V nedělním utkání, přestože jsme ho prohrály, jsem byla s naším výkonem a útočnou aktivitou spokojená. Na doskoku jsme příliš neztrácely, ale rozhodla přesnost střelby. Brno mělo padesátiprocentní úspěšnost, zatímco my kolem třiceti," objasnila příčiny porážky trenérka „lvic".

Zítra se hradecké basketbalistky pokusí ve třetím utkání série navázat na únorový zápas nadstavbové části,  tehdy IMOS porazily 62:58. „Doma chceme proti Brnu sehrát vyrovnanější partii," předesílá plán Romana Ptáčková, která bude postrádat zraněnou Zavázalovou.