Den D je tady. Začíná play off Ženské basketbalové ligy. Ve čtvrtfinále budou i oba zástupci z východních Čech. Hradecké „lvice" budou v sérii s VŠ Praha favoritkami. Trutnovská Kara může z pozice outsidera jen překvapit, neboť se střetne s vicemistrovským Imosem Brno.

Hradec Králové – VŠ Praha

Program série
1. z.: HK – VŠ (29. 3. – 16)
2. z.: VŠ  – HK (1. 4. – 19)
3. z.: HK – VŠ (3. 4. – 18.30)
Příp. 4. z.: VŠ – HK (5. 4.–14.30)
Příp. 5. z.: HK – VŠ (8. 4.–18.30)

S mottem „Víra v sílu, síla v týmu" vstupují „lvice" do play off. Zdá se, že na vrchol sezony jsou dobře připravené. Svědčí o tom dva poslední duely, přestože je prohrály. V neděli v Praze na Folimance se tři čtvrtiny zápasu držely mistrovského USK a ve středu doma potrápily dalšího favorita, brněnský Imos (71:77).

„S naším posledním vystoupením jsem spokojená. Nechyběl nám pohyb, hráčky měly dobré nasazení," těšilo trenérku Romanu Ptáčkovou.

Celý tým už veškerou pozornost směřuje ke čtvrtfinálové sérii s VŠ Praha. „Jsme favoritkami a já holkám věřím. Jsem přesvědčená, že si se soupeřkami poradíme a postoupíme," má jasno Ptáčková.

„Jsme maximálně odhodlané, toužíme obhájit bronz. I proto bych ráda za celý tým pozvala fanoušky do hlediště. Věříme, že společně dojdeme k našemu cíli," burcuje křídelní hráčka „lvic" Michaela Stará.

Hradec bude ve vyřazovacích bojích, stejně jako v loňské sezoně, spoléhat na fanoušky. „Věřím, že si najdou cestu do haly a vytvoří báječnou atmosféru. Jejich podporu potřebujeme," dodala Ptáčková.

IMOS Brno - Trutnov

Program série
1. z.: Imos – Kara (29. 3. – 17)
2. z.: Kara  – Imos (1. 4. – 18)
3. z.: Imos – Kara (3. 4. – 18)
Př. 4.: Kara – Imos (5. 4.–17.30)
Př. 5. z.: Imos – Kara (8. 4.– 18)

Zatímco hradecký tým půjde do čtvrtfinále v roli favorita, Trutnov je proti Imosu Brno velkým outsiderem. Vždyť v mnohaleté historii Kara z 89 pokusů porazila „Žabiny" pouze jedinkrát. „Jisté je, že Brno je velkým favoritem. Ve sportu a v play off především ale často dochází k řadě překvapení. Velmi rádi bychom nějaké takové připravili našim příznivcům i my," prohlásil před úvodním duelem trutnovský lodivod Jozef Rešetár.

Trutnovské basketbalistky oproti předchozím sezonám musely letos projít ožehavou nadstavbovou skupinou A2. V ní tým navázal na lepšící se výkony a s přehledem dokráčel k vedoucí pozici, díky níž se vyhnul bitvě s bezkonkurenčním USK Praha. Přesto i Imos bude sokem, s jehož vypadnutím basketbalová veřejnost rozhodně nepočítá.

„Šance přece umírá poslední. Jsou to holky jako my a rozhodně se nemáme čeho bát. Když půjdeme do play off se vztyčenou hlavou a ne poraženecky, věřím v úspěch," doplnila trenérova slova jedna z tahounek trutnovského celku Milena Prokešová. Série Kary s Imosem startuje dnes v Brně, na palubovku sportovní haly Komenského se přestěhuje v úterý.