Hradecký Sokol podle papírových předpokladů doma rozmetl ostravský tým SBŠ rozdílem devětatřiceti bodů. Trutnovská Lokomotiva dlouho směřovala k vítězství v hale mladoboleslavské Slovanky, v závěrečné čtvrtině ale nadějné vedení prohospodařila.

POVINNÉ VÍTĚZSTVÍ

Hradec Králové byl v souboji s outsiderem jednoznačným favoritem a tuto roli bezezbytku potvrdil. Vítězství rozdílem devětatřiceti bodů hovoří jasně.

O tom, kdo bude vládnout na palubovce, naznačila už první čtvrtina sobotního zápasu, kterou Východočešky ovládly 28:12. Také v dalším průběhu zápasu byl znát výkonnostní rozdíl mezi oběma celky. Královéhradecký tým postupně navyšoval skóre až na konečný rozdíl devětatřiceti bodů.

SOKOL NILFISK HRADEC KRÁLOVÉ – SBŠ OSTRAVA 90:51 (28:12, 46:27, 66:42)

Body: Březinová 16, Ovsíková 16, Kuthanová 10, Minarovičová 9, Bartoňová 8, Čepelková 8, Effangová 8, Matušková 8, Buraová 7 – Smutná 14, Vojtíková 11, Miklíková 8, Chambersová 6, Kubíčková 6, Thompsonová 6. Rozhodčí: Vávrová, Linhart, Ulrych. Fauly: 15:18. Trestné hody: 17/13 – 4/3. Trojky: 7:6. Doskoky: 48:26. Diváci: 150.

SLOVANKA MLADÁ BOLESLAV – BK LOKOMOTIVA TRUTNOV 82:75 (25:24, 33:36, 49:56)

Body: Motyčáková 17, Middletonová 16, Harapesová a T. Ješkeová 10, Kingová 9, K. Ješkeová 6, Novotná a Opočenská 5, Ondroušková 4 – Kozumplíková 22, Goffová 19, Vacková 11, Snyderová 8, Vašáková 6, Brandaová 5, Rylichová 4. Rozhodčí: Kučírek, Vávrová. Fauly: 16:23. Trestné hody: 16/12 – 12/10. Trojky: 8:7. Doskoky: 43:29. Diváci: 200.

První kolo odvet základní části ŽBL zahájily basketbalistky BK Loko Trutnov porážkou na hřišti Slovanky Mladá Boleslav 75:82. Nepodařilo se jim tak oplatit soupeři prohru z úvodního vzájemného utkání na začátku sezony. V sobotu se hraje v Trutnově derby s Hradcem, jeho součástí bude předvánoční charitativní akce s trutnovským Stacionářem mezi mosty.

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: „Tři čtvrtiny jsme byli o něco lepším týmem, a přestože domácí vyrovnali dvěma neuvěřitelně šťastnými trojkami v řadě, tak jsme si do konce třetí čtvrtiny znovu vybudovali sedmibodový náskok. Bohužel, začátek čtvrté čtvrtiny jsme nezvládli. Několik neproměněných střel, strach o výsledek a také několik velice sporných rozhodnutí rozhodčích znamenalo devítibodovou šňůru domácích. Tu jsme přerušili oddechovým časem, po něm jsme vstřelili trojku, ale byla to bohužel jen naše labutí píseň. Další chyby znamenaly i před další time out šňůru 11:0, celkem 20:3 za sedm minut. Až za ztraceného stavu jsme se přestali bát a ještě zabojovali, ale už bylo pozdě. S ohledem na naše velké zdravotní lapálie je částečně pochopitelné, že nám došly fyzické síly, ale bohužel nás opustily i ty psychické, a to je velké škoda. Odehráli jsme se Slovankou výrazně lepší utkání než v domácím prostředí. Zápasy hrajeme po tři čtvrtiny na loňské úrovni, ale v poslední čtvrtině nám výrazně chybí zkušenosti hráček, které už letos v kádru nemáme. Ale s tím se budeme muset poprat a nějakou čtvrtou čtvrtinu zvládnout.“