Východočešky prohrály s Žabinami potřetí v posledních osmi dnech - nejprve doma v lize, poté o víkendu v pohárovém semifinále a nyní opět v zápase nejvyšší soutěže.

Žabiny Brno – Sokol Hradec Králové 76:63 (14:15, 34:41, 52:52). Body: Záplatová 19, Vondráčková 12, Jurčenková 10 (10 doskoků), Kopecká 10, Vacková 9, Hamzová 8, Šoukalová 6, Beránková 2 – Effangová 22, Velichová 13, Čuperková 6, Levínská 6, Pokorná 6, Dautovičová 4, Vojtíková 4, Vlčková 2. Rozhodčí: Ulrych, Komprs, Renc. Trojky: 8:10. Trestné hody: 9/6 – 10/9. Doskoky: 48:31. Fauly: 14:14. Diváci: 103.

Všechny tři duely měly přitom podobný průběh. Hradec po většinu času vedl, avšak o náskok přišel v závěrečné čtvrtině. Tentokrát ho srazil více než pětiminutový střelecký výpadek, díky kterému brněnský soupeř utekl z vyrovnaného stavu 57:57 sedmnáctibodovou šňůrou až na 74:57.

Předem bylo jisté, že hradecký celek už Brňanky na druhém místě nemůže dostihnout. Oba týmy tak nastoupily bez několika opor včetně trenérky Lvic Romany Ptáčkové a s lehce pozměněnými sestavami.

„První poločas jsme odehrály velmi slušně, plnily jsme taktické pokyny a v útoku nám to tam docela padalo. Ve druhé půli jsme to začaly brát každá sama na sebe. Moc jsme si v útoku nepomohly a nepohnuly se, bylo to takové upracované. Na konci jim tam padly trojky, protože nám, si myslím, došly síly a už jsme nerotovaly v obraně a nedobíhaly to. Tím to urvaly na svoji stranu a zaslouženě vyhrály,“ uvedla hradecká křídelnice Kristýna Čuperková.

O víkendu končí základní část nejvyšší soutěže. Lvice se představí v neděli na palubovce Ostravy (17.00), trutnovská Kara o den dříve přivítá ve stejném čase Strakonice.