Zvednout hlavu se ve třetích duelech čtvrtfinále play off pokusí basketbalistky Hradce Králové a Trutnova. Lvice prohrály v úterý po bláznivém průběhu na VŠ Praha 72:62 a stav série je  vyrovnaný 1:1. Kara doma nestačila na favorizovaný Imos Brno. Pokud se jí dnes nepovede zázrak, sezona pro ni skončí. V sérii totiž prohrává 2:0 na zápasy.

Čtvrtek 18.30: Sokol Hradec Králové – VŠ Praha

Tak to vypadalo jednoduše. Hradec měl druhý vzájemný duel v Praze skvěle rozehraný. Do koše mu spadlo všechno, i sedm trojkových pokusů! Nebylo tedy divu, že v průběhu druhé čtvrtiny vedl již 34:21. Pak ale přišel nečekaný kolaps. Domácí tým patnáctibodovou šňůrou vývoj otočil. ,,Možná, že to bylo tím, jak snadno jsme k vedení přišly. Jako bychom ubraly v úsilí a začaly se podvědomě šetřit, čehož soupeř dokonale využil," zamýšlí se trenérka Romana Ptáčková.

Její svěřenkyně byly v tu chvíli na dně, ke zlepšení nepomohly ani dva oddechové časy. ,,Hodně špatně jsme bránily. Nebezpečné situace jsme do poločasu ještě třikrát mohly zastavit faulem, ale neudělaly jsme to ani jednou. To mě trochu mrzelo." Přestávková pauza však přece jen pomohla. Lvice ve třetí části zabraly a stav srovnaly na 55:55. Závěr se jim však opět nepovedl. ,,Rozhodla koncovka. V posledních pěti minutách jsme nebyly schopné dát koš. Domácí hráčky zvítězily i proto, že byly důraznější a tvrdší," řekla Ptáčková. Potěšitelným faktem byl střelecký výkon Michaly Hartigové, která nasázela 21 bodů a v zápase překonala hranici 5000 nastřílených bodů v nejvyšší soutěži.

Ve čtvrtek lvice hodlají porážku odčinit. ,,Utkání nás stálo hodně sil. Bylo potřeba si ve středu hlavně odpočinout. Chyby jsme si rozebraly a teď do toho opět půjdeme s čistou hlavou. Hlavně musíme vydržet hrát celých čtyřicet minut," podotkla hradecká trenérka. ,,Už vloni jsme si něco podobného prožily, když jsme s Valosunem hrály na pět zápasů. Doufám, že nějaké zkušenosti už máme, teď bude potřeba je zúročit," nezmatkuje Ptáčková.

Čtvrtek 18.00: Imos Brno – Kara Trutnov

Naděje umírá poslední, ale kdo navštívil úterní druhý duel série mezi Karou Trutnov a Imosem Brno, jen těžko věří, že by se série v sobotu pod Krkonoše vracela.

Tady se zdá být vymalováno. Favorit si v úterý přijel do Trutnova pro druhý bod a ten si také s přehledem odvezl.

„Určitě jsem očekával vyrovnanější utkání, ale velmi dobrý výkon Imosu v první čtvrtině nás zaskočil. Soupeři jsme však strašně moc dovolili a podepsalo se na tom i naše neúspěšné zakončování. Dát dva body za pět minut je velmi špatné," láteřil pár minut po zápase trutnovský lodivod Jozef Rešetár.

A měl pravdu. Jestli v něčem mohla Kara soupeře zaskočit, pak v poctivě odehraném začátku, kde by třeba účastník Euroligy znejistěl. Jenže tomu bylo přesně naopak. Imos do zápasu vstoupil, jako by si přijel jen natrénovat útočné výpady. „V utkání jsme byli jednoznačnými pány na hřišti. Naše holky se víc soustředily, což ukázaly hned na začátku utkání. Myslím si, že ve čtvrtek už série skončí," zhodnotil druhý zápas stručně, ale jasně kouč Brna Jan Bobrovský.

Trutnovské hráčky mohou slibovat, jak se dnes porvou o návrat série do domácí haly, ale pokud bude jejich soupeř tak dominantní jako v úterním podvečeru, lze si jen přát, aby Kara byla favoritovi alespoň důstojným sokem. Třeba ale Prokešová a spol. ještě neřekly poslední slovo.