Obzvláště, když svěřenkyně Romany Ptáčkové dokonce vyhrály první čtvrtinu a po té třetí ztrácely na hvězdami nabitý celek Pražanek pouhých pět bodů!

,,Spokojenost je velká. My jsme protočily deset hráček, zatímco USK odehrál celý zápas téměř v základní sestavě. To svědčí o tom, že k utkání přistoupil na 100 procent," těšilo Ptáčkovou.

Před play off tak může mít relativně klidné spaní. ,,Hlavně jsem ráda, že do toho holky daly maximální bojovnost a navrátilo se jim po nepřesvědčivých výkonech z předcházejících duelů sebevědomí."

V úterý vstoupí Hradec do vyřazovací části, soupeřem bude Valosun Brno. ,,Nejedná se zrovna o příjemného protivníka. Jeho neutuchající bojovnost je pověstná. Přesto chceme uspět. Domácí zápasy je potřeba zvládnout. Hodně budeme spoléhat na naše fanoušky. Jenom si přeji, aby přišli v hojnějším počtu než na zápas s USK," poznamenala Ptáčková.

Trutnovu se naopak v Brně nedařilo. Imos  jej deklasoval 117:56 a dokonale mu tak vyšla odplata za prohru v posledním vzájemném duelu. „Pro hráčky to byla motivace. Výsledek nechci přeceňovat, zápas jsme hlavně brali jako přípravu na sobotní utkání s USK Praha," řekl trenér vítězek Jan Bobrovský.

Trenér Petrovický tentokrát samozřejmě spokojený nebyl, ale z porážky si velkou hlavu nedělal. „Nedopadlo to pro nás dobře, domácí tým hrál s chutí a bylo vidět, že nám chtěl porážku vrátit. Po poločase jsme si řekli, že je to ostuda. Druhá půle už byla lepší, ale výsledek se stáhnout nepodařilo," hodnotil vysokou porážku kouč Kary.

V play off čeká trutnovské hráčky nejlepší tým skupiny A2 VŠ Praha. „Na výkon v Brně musíme rychle zapomenout. Náš čtvrtfinálový soupeř se prezentuje podobným stylem hry jako my. Musíme si hlídat především jejich rychlé protiútoky. Bude záležet na tom, kdo se na sérii lépe připraví. My chceme v každém případě dokonale využít výhody domácího prostředí v úvodních dvou duelech," dodal Martin Petrovický.

Program čtvrtfinále
Hradec Králové – Valosun Brno
(1. zápas: 2. dubna 18.00)
(2. zápas: 3. dubna 18.00)

Trutnov – VŠ Praha
(1. zápas: 2. dubna 18.00)
(2. zápas: 3. dubna 18.00)

Pozn.: Série se hraje na tři vítězné zápasy.