Vstupní mač Východočešky čeká tuto středu od 18.30 hodin, kdy v hale na Eliščině nábřeží přivítají brněnské Žabiny, které obhajují stříbrné medaile.

To Lvice v loňské sezoně na „bedně“ neskončily, neboť jim patřila nepopulární bramborová pozice. Do nadcházející sezony půjdou s velkými změnami. Tou nejzásadnější je očekávaná rošáda na trenérském postu, kde Romana Ptáčková již dříve avizovala, že se bude věnovat už pouze povinnostem u ženské reprezentace. Její místo zaujal Peter Bálint, jenž naposledy vedl mužský celek Svitav.

CHANCE ŽBL – účastníci soutěžního ročníku 2023/2024: Sokol Hradec Králové, Slovanka, ZVVZ USK Praha, BLK Slavia Praha, DSK Basketball Brandýs nad Labem, Žabiny Brno, KP Tany Brno, SBŠ Ostrava, Kara Trutnov, Levhartice Chomutov.

Co se týká hráčského kádru, tak ze zdravotních důvodů ukončily kariéru Michaela Matušková a Simona Fišerová. S týmem se rozloučily také bývalá reprezentantka Alena Hanušová a Alžběta Levínská. Naopak do Hradce se z KP Brno vrátila Natálie Vlčková. Současný celek by se měl opírat zejména o výkony reprezentantek Kateřiny Zeithammerové a Pamely-Therese Effangové.

„Očekávám, že sezona pro nás bude těžká. Už jen proto, že chci dávat prostor mladým hráčkám, které se musí adaptovat na více zápasových minut i úroveň soutěže. Nicméně věřím, že odehrajeme dobrá utkání a tým v tabulce udržíme na pozicích, na které jsou fanoušci zvyklí,“ přeje si nový kouč Lvic Peter Bálint.