Na konci roku 2005 zvítězila v italském Sarntalu, teď v neděli triumf ve fisovém slalomu „zopakovala“ ve Slovinsku na Soriské planině.
„Po prvním kole jsem vedla o půl vteřiny, ve druhém jsme si to pohlídala,“ popisovala Smutná svou cestu k úspěchu. „Měla jsem však smůlu, že jsem v půlce druhého kola ztratila chránič na holeň, takže to docela bolelo,“ dodala.

Na sjezdovkách blízko Lublaně mohla závodnice Slovanu Pec pod Sněžkou dokonce slavit dvojnásobné vítězství. Dobře rozjetý měla už i sobotní slalom ve Skofja Loce, kde po prvním kole držela čtvrté místo s malou ztrátou na první. „Druhé kolo mi však vůbec nesedlo a propadla jsem se na sedmé místo,“ posteskla si trutnovská rodačka. S vystoupením ve Slovinsku však z celkového pohledu nemohla být nic jiného než spokojená. „Sjela jsem si slušné body.“

Michaela Smutná letos začala závodit po takřka dvou vynechaných sezonách. „Koleno drží, ale pořád bolí. Hlavně na rozbité a ledovaté trati,“ pronesla dívka, která před rokem podstoupila operaci předního křížového vazu v koleni. „Pauza byla dlouhá, takže moje výkony jsou zatím nevyrovnané. Jedno kolo jedu super, ve druhém vypadnu,“ uvedla.

Tento osud například trutnovskou sjezdařku potkal i minulý týden v italském Cavalese. Mimochodem to je to místo, kde se běžci na lyžích drápou do sjezdovky Alpe Cermi při závěru Tour de Ski. „My akorát jezdíme výš,“ přiblížila Smutná. Po první jízdě figurovala na druhém místě, ve druhém udělala chybu a vypadla. V Cavalese si zkusila ještě obří slalom, ale ten také nedokončila. „Letos však jezdím jen slalomy, koleno mě při vyšších rychlostech bolí,“ poznamenala.

Doma v Trutnově se zdrží jen na pár dní. Už v pátek vyrazí na Evropský pohár do Slovinska. Jede se v Kranjské Goře. „Dnes mám volno. Zajdu do vířivky a pak se odreagovat ke koním. Ve čtvrtek budu mít trénink ve Špindlu nebo v Peci,“ sdělila včera k programu před odjezdem.