V sázce budou mistrovské tituly hned ve čtyřech disciplínách: superobřím slalomu, superkombinaci, obřím slalomu a slalomu speciál.

„Podmínky jsou ve Špindlerově Mlýně velmi dobré, poslední dny ještě nasněžilo a byla v provozu i sněhová děla. Pokud nepřijde nějaká výrazná obleva, budou sjezdové tratě ve Skiareálu perfektně připravené pro mistrovské závody,“ ohlásil příznivou zprávu z dějiště národního šampionátu Aleš Krýzl z pořádajícího Ski klubu Špindl produkce s.r.o.

Novinkou v pořadu setkání tuzemské sjezdařské elity je zařazení superkombinace do programu MČR. „Tato disciplína se pojede hned na úvod mistrovství a bude sestávat ze superobřího slalomu a následně jednoho kola slalomu. Obě části superkombinace proběhnou na Červené sjezdovce, zbylé disciplíny se uskuteční na Černé,“ dodal Krýzl.

O republikové tituly se ve Svatém Petru utkají členové reprezentačního družstva Filip Trejbal, Petr Záhrobský, Kryštof Krýzl, Martin Vráblík, Eva Kurfürstová, Petra Zakouřilová a Klára Křížová.

Zranění z průběhu letošní sezony naopak neumožní start Ondřeji Bankovi, Lucii Hrstkové a Michaele Smutné. Šárka Záhrobská ukončila své letošní závodění po odjetí posledního závodu Světového poháru, po náročné sezoně odpočívá a šampionátu se nezúčastní.

Na loňském MČR se ve Špindlu odjely slalomy a obřáky a tituly v nich získali: Petr Záhrobský (GS), Filip Trejbal (SL) a Lucie Hrstková (GS, SL).

Z průběhu mistrovství pořídí Česká televize hodinový záznam, který bude odvysílán v neděli 30. března od 14 hodin na kanále ČT4 Sport. Daniel Tichý