Pardubice – Interview s Interviu se moc nepovedlo… Nebo také jinak, futsalový zázrak se nekonal. Madrid potvrdil pověst obhájce trofeje, když s velkým přehledem porazil i Chrudim, svého posledního protivníka ve čtvrtfinálové skupině Elite Round UEFA Futsal Cupu.

Východočeši tak po vstupní prohře s ukrajinským Lvovem a výhře nad slovinským Tolminem obsadili ve skupině až třetí příčku. Do puntíku zopakovali umístění z loňského ročníku v Charleroi.

Interviú Madrid – FK Era–Pack Chrudim 5:1 (2:0). Branky: 2. Gabriel, 6. vlastní Sluka, 21. Schumacher, 24. Neto, 40. Torras – 40. Mikan. Rozhodčí: Cardoso (Portugalsko), Sunjič (Chorvatsko). Diváků: 2457. Madrid: Amado – Alberto, Schumacher, Gabriel, Ortiz, Bácaro, Daniel, Neto, Marquinho, Torras, Borja, Juanra, Betao. Chrudim: Meller – Cacau, Kopecký, Max, Mikan, Kroulík, Popelka, M. Mareš, Vladyka, Mikan, Sluka, Rešetár.

Karty před posledním utkáním byly rozdány jasně. Madridu stačila k postupu remíza nebo prohra o jeden gól. Naopak Chrudim musela vyhrát o tři góly, neboť ve hře byl ještě Lvov. Nejlepší tým loňské sezony však nenechal nikoho na pohybách, kdo bude pánem.

Už ve 2. minutě po ukázkovém vyšachování chrudimské obrany načal gólový účet střelou do prázdné prázdné branky Gabriel. „Před utkáním jsem měl obavy, abychom do dvou minut neinkasovali. Stalo se tak, ale Madrid to dokázal i v ostatních zápasech, kdy už v úvodu rozhodl o svých výhrách,“ řekl na adresu futsalového giganta chrudimský trenér Ota Stejskal.

Ke druhému gólu přišel Madrid jak slepý k houslým. Marquinho vypálil ze strany a Sluka změnil před Mellerem směr střely. Vzápětí se chrudimský kapitán vyznamenal proti šanci, kterou zakončoval Borja. Pozadu za svým hvězdným soupeřem nechtěli zůstat ani v tomto utkání hosté. Nejdříve Kopecký vytvořil střelecký prostor pro Mikana a pak sám jedovkou z trestného kopu popálil Amádovi rukavice. Vyznamenal se i brankář na druhé straně. Ne však Meller, ale Cacau, který zastavil na brankové čáře bombu Neta, následnou dorážku poslal Gabriel nad.

Druhý poločas začal pro Era–Pack jako ve zlém snu. Ve 26. vteřině Betao nabil Schumacherovi, jehož projektil napnul síť. A za chvíli bylo ještě hůř. Neto napřáhl a Vladyka tečoval míč za nešťastného Mellera. Čestný úspěch měli na „futsalce“ Rešetár, jehož střela o centimetry minula tyč, a Mikan, který sám před Amadem jakoby se bál zakončit. Kouzlo španělské svatyně neodčaroval ani Max, který rovněž prováhal správný okamžik k zakončení. Na druhé straně překopl z blízkosti branku Gabriel. Chrudim chtěla za každou cenu vstřelit gól, ale na nejlepším gólmanovi světa si vylámal zuby Vladyka i Kroulík. Ten dokonce dvakrát. V poslední minutě ještě Torras využil útočných choutek Mellera a z hloubi vlastní poloviny ho přehodil. Vteřinu před koncem pískl rozhodčí Madridu šestý faul a Mikan z prodloužené penalty uzavřel pardubickou skupinu.

„Jakmile z hráčů opadl přilišný respekt ze soupeře, i oni si vytvářeli dobré příležitosti. Ve druhé půli jsme jich měli více než Madrid. Kdybychom proměnili jenom polovinu, měl by výsledek přijatelnější podobu,“ posteskl si Stejskal.

STEJSKAL: CHYBĚLA NÁM VNITŘNÍ SÍLA

Pardubice – Bezprostředně po skončení jedné ze čtvrtfinálových skupin UEFA Futsal Cupu se dalo z tváře Oty Stejskala (na snímku), trenéra chrudimského Era–Packu vyčíst zklamání.

Utkání s Interviú Madrid je snem každého futsalisty. Jak tedy dopadlo měření sil s evropským obrem?
Madrid po celou dobu kontroloval vývoj utkání. Byl jednoznačně lepší ve všech směrech. Mám–li to říci lidově, vždy, když chtěl nebo potřeboval, tak zabral.

Výsledek 1:5 z vašeho pohledu vypadá trochu hrozivě. Vzhledem k průběhu druhé půle možná až krutě.
Na evropské úrovni je futsal o chybách a neproměněných šancích. Pak už jde jen o to, který z týmů dokáže ty chyby potrestat. Gólovek jsme měli dost. Několikrát jsme byli sami před brankářem, ovšem řešení bylo špatné. Mrzí mě to kvůli neustále povzbuzujícím divákům. Zasloužili si více než jeden gól ve španělské síti.

Jak byste celkově zhodnotil vystoupení vašeho týmu v turnaji?

Jsem rozčarován. Prohra se Lvovem, kdy jsme inkasovali třikrát během necelé minuty, mi bude dlouho ležet v hlavě. Zdevalvovala naše vystoupení v turnaji. Chyběla nám vnitřní síla a zbytečně jsme měli přílišný respekt před soupeři. Je to tím, že nemáme možnost konfrontace s těžkými soupeři. Naše liga nás neprověří. Navíc v ní nejsme tolik pod tlakem.