Basketbalistky trutnovské Kary znají jména svých tří nových spoluhráček. Vedení klubu před novou sezonou posiluje ligový tým o dvě nové hráčky z USA. Jde o Kassidy Malcolmovou a Whisper Fisherovou.

Prozradil to v rozhovoru pro klubový web bktrutnov.cz Michal Martišek, který se po uplynulé sezoně přesunul z trenérské pozice do manažerské. Vedle dvou zahraničních jmen navíc pod Krkonoše přichází mládežnická reprezentantka Nikola Šafránková.

Ředitel a většinový majitel firmy KARA Trutnov Zdeněk Rinth se rozhodl znovu podporovat trutnovský ženský basketbal. A očekávat bude kvalitní výsledky.
S Karou zpět k medailím? Trutnovský basketbal hlásí návrat generálního partnera

Vedle nových posil Martiček v rozhovoru prozradil i další nejčerstvější novinky, program v přípravě i zajímavou informaci o atraktivním utkání mužů, které sehrají v Trutnově šampioni z Nymburka s pětinásobným mistrem Polska. Michal Martišek také zhodnotil své působení v roli asistenta dívčí reprezentace U18, která v první polovině srpna vybojovala 6. místem na mistrovství Evropy v Heráklionu na Krétě pro český basketbal účast na mistrovství světa.

Víme, kdo bude Trutnov trénovat, ale jaké jsou novinky v hráčském kádru?

Dřív, než jsme začali vyhledávat posily, museli jsme řešit situaci, kdy až šest hráček z loňského týmu odmaturovalo a rozhodovaly se, kam půjdou na vysokou školu. Jsem strašně rád, že čtyři z nich (Aneta Finková, Adéla Vítová, Veronika Borsová a Eliška Linhartová) se rozhodly pro studium v okolí Trutnova tak, aby mohly i nadále působit v našem klubu. To je základ, bez kterého by se nám tým velice těžko budoval. Již začátkem léta k nám přestoupila ze Slovanky mládežnická reprezentantka Nikola Šafránková. K ní se nyní přidaly dvě zahraniční posily - Američanky Kassidy Malcolm a Whisper Fisher.

Michal MartišekMichal MartišekZdroj: Jan BartošCo můžete prozradit o nových posilách?

Kassidy Malcolm je čerstvá absolventka Central Washington University. Jedná se o univerzální hráčku, využitelnou jak na pozici vyššího křídla, tak podkošové čtyřky. Kassidy Malcolm je čerstvá absolventka Central Washington University. V obou ligách se tato pivotka dokázala velice slušně prosadit a já věřím, že podobně se jí bude dařit i v Trutnově.

Plánujete ještě příchody dalších hráček?

Ano, pracujeme velice intenzivně na příchodu jedné velmi talentované hráčky z Evropy. V současnosti je i s agentem na zkoušce v Trutnově a já doufám, že se nám tento transfer povede dotáhnout do konce. Pak by nám zbylo ještě jedno volné místo. Po delší době tak v Trutnově budou více než dvě zahraniční hráčky.

Jak probíhá příprava? S kým se tým utká v přípravných zápasech?

Příprava je u nás jako každý rok velice specifická, tým se schází postupně. Po dvou týdnech v Trutnově jsme absolvovali soustředění v Kopidlně. V rámci přípravy máme domluvena dvě utkání s polským týmem Jelenia Góra (8. září u nich a 11. září v Trutnově). Pak už tradiční domácí turnaj O pohár města Trutnova (22. - 24. září), opět za účasti tří týmů hrajících EuroCup - Žabiny Brno, Gorzow Wielkopolski a Banská Bystrica.

V Trutnově sehrají přípravný zápas dokonce muži Nymburka. Kdy a proti komu to bude?

V pátek 9. září od 15.30 proti velice kvalitnímu týmu ENEA ZASTAL Zielona Góra.

VELKÉHO ÚSPĚCHU dosáhly na ME basketbalistek do 20 let hráčky Česka. Ke stříbrným medailím přispělo také kvarteto z Hradce Králové - trenérka Romana Ptáčková a hráčky Martina Pokorná, Dominika Paurová a Natálie Vlčková.
FOTO: Nečekané stříbro mladých basketbalistek nese také výraznou hradeckou stopu

V srpnu jste absolvoval v roli asistenta trenéra reprezentace U18 mistrovství Evropy v Řecku. Byla to vaše premiéra u národního týmu a hned s postupem na MS. Jaká to pro vás byla zkušenost?

Skvělá. Je to úplně jiná práce než v klubu, má to svoje specifika. Základem úspěchu bylo, že se nám povedlo sestavit jeden z nejlepších kolektivů, jaké jsem kdy měl možnost trénovat. Každá jedna konfrontace s mezinárodním basketbalem je výborná zkušenost nejen pro hráčky, ale také pro trenéry. Proto nás nesmírně těší, že se nám povedlo postoupit na mistrovství světa, kde věřím, že budeme mít možnost další konfrontace už nejen na evropské, ale i celosvětové úrovni.