Malá Skála – Ervěnice-Veros 1:3 (21,-17,-16,-15)

„V první vyhraném setu byly na naší straně vidět výborné bloky a dobrá hra v poli, ale ve druhém přišel obrat, když domácí neudrželi nastolené tempo,“ řekl Petr Preisler, trenér Malé Skály.

Hosté začali v dalším průběhu střetnutí jasně přebírat otěže a nakonec si došli pro pohodové vítězství.

TJ Malá Skála, 1. zápas: Krňák, Kovář (blok), Kobr, Brychcí (smeč), Brychcí, Novák (náhra), Hampl (účko), Finke (libero). Střídali: Kouble, Pražák, Pešta.
Do odpoledního zápasu po vydatném obědě nastoupila Malá Skála se dvěma změnami v sestavě. Na smeč se postavil Mach a na liberu se představil Pešta.

Malá Skála – Ervěnice-Veros 3:0 (20, 18, 23)

„Do zápasu jsme nastoupili koncentrovaně, zlepšili příjem podání, blok a výsledkem bylo vítězství v prvním setu 25:20. I ve druhém setu Maloskalští předváděli pestrý volejbal s kvalitním blokem a pohybem v poli, díky kterému se jim ho podařilo získat,“ okomentoval úvod střetnutí Preisler.

Ve třetí části pak nejprve tahali domácí za kratší konec, ale sérií čtyř bodů Ervěnice opět odskočily. Malé Skále pak dodal potřebný impuls střídající Finke, který se předvedl třemi body z podání. Přetahovaná pak skončila prvním ligovým vítězstvím domácích. „Všem fanouškům patří dík za neúnavné povzbuzování,“ řekl na závěr trenér domácích.

M. Skála, 2. zápas: Kovář, Krňák (blok), Novák (náhra), Mach, Brychcí (smeč), Hampl (účko), Pešta (libero). Střídal: Finke.

Další dva zápasy sehrají hosté na hřištích soupeřů, doma se představí opět 5. listopadu, kdy přijede Jablonec nad Nisou.

Ostatní zápasy: Netolice – Ml. Boleslav 3:1, 2:3, Jablonec – Modřany 1:3, 3:2, Praga – Liberec 0:3, 2:3, Karlovy Vary – Chabařovice 3:0, 3:1.