Kouč basketbalistek Kary Trutnov, Martin Petrovický, komentuje pro náš Deník a www.bktrutnov.cz dění na Světové univerziádě v Bělehradu, kam odjel v pozici asistenta české reprezentace.

První den, v pondělí, na Univerziádě byl ve znamení poznávání jednotlivých objektů. Vyzkoušeli jsme si stravu, mimochodem jehněčí maso asi budeme po příjezdu domů všichni nenávidět, a první trénink v hale asi 15 km od vesnice. Večer jsme vyměnili první peníze a šli se projít kolem vesnice, která je daleko od centra města, ale přesto jsme v nějakém bližším sídlišti našli zapomenutou hospůdku a ochutnali místní pivo - Jelen.

Druhý den, v úterý, nás čekalo v devět hodin slavnostní vyvěšení české vlajky, a potom neskutečně dlouhá fronta na snídani. Organizace stravování tady dost pokulhává a pestrost jídel je na minimální úrovni. Snad jen snídaně jakž takž jdou. Od 13.00 jsme měli druhý trénink ve stejné hale jako včera a večer v 18.30 ještě chvilkové vyklusání v nedalekém parku.

Ve středu jsme vstoupili do turnaje vítězstvím nad Tureckem 107:55 v hale Millenium ve Vršaci. Zápas zahájila impozantně vlajkonoška české výpravy „Čaky“ Elhotová a nasměrovala náš tým k jasné výhře.

Po utkání jsme zjistili, že náš autobus je rozbitý, tak jsme zpátky do Bělehradu jeli všichni dohromady autobusem přiděleným Turkyním. Po příjezdu jsme skoro okamžitě měli sraz a šlo se na slavnostní zahájení, které se konalo v Beograd Aréně, kde bylo 16 000 lidí. Po pestrém programu a nástupu všech vlajkonošů byl slavnostně zapálen univerziádní oheň, samozřejmě mimo halu přenášený kamerami. Pozdrav pro sportovce nám prostřednictvím kamer popřála srbská posádka vesmírné lodě a osobně i fotbalista Manchesteru United Nemanja Vidič.

Po návratu jsme ještě s hlavním trenérem Ivanem Benešem rozebrali video dalšího soupeře – Číny a šli jsme spát. Ve čtvrtek nás od 10.30 čekalo lehké asi tak hodinové rozklusání a v 15.30 jsme odjížděli do bělehradské haly Železnik na utkání s Čínou.

MARTIN PETROVICKÝ, trenér Kary Trutnov a asistent trenéra ČR na Světové univerziádě v Bělehradu