Další fantastický úspěch hlásí oddíl turnovské atletiky. Chodkyně Eliška Martínková získala medaili na světovém šampionátu v Nairobi, v nabité konkurenci nejlepších světových juniorek skončila na skvělém třetím místě.

Talentovaná atletka z Českého ráje jen potvrdila, jak skvěle má rozjetou sezonu. Vždyť po zlatu na Evropském poháru družstev v Poděbradech a stříbru na mistrovství Evropy juniorů v estonském Tallinu zkompletovala medailovou sbírku. V hlavním a největším městě Keni si po obrovské dřině mohla na krk pověsit bronzový kov.

Úspěšní turnovští medailisté se svými trenéry.
Aneta Marková mistryní republiky. Skvělý Šafář pomohl reprezentaci stříbrem

I přes zdravotní problémy s ramenem dokázala Eliška v průběhu sezony předvádět neskutečné výkony a bojovat na každé akci o přední příčky. A to i v mezinárodní konkurenci. Jednoznačným vrcholem bylo právě mistrovství světa v Nairobi, kde ve světové konkurenci došla v taktickém závodě na 10 kilometrů na skvělém třetím místě v čase 47 minut, 46,28 vteřin.

Klání, které velmi ovlivnily klimatické podmínky, rozešla Martínková v čelní skupině. Od poloviny závodu se již pohybovala v boji o druhé místo. V posledních dvou kilometrech se na turnovskou závodnici dotáhla francouzská chodkyně. Poprvé ještě Eliška její útok na stříbrný post odrazila, podruhé již nedokázala nástup své rivalky zachytit a do cíle došla necelé tři vteřiny za ní.

Martínkové se závod vydařil i po technické stránce, kdy od rozhodčích nedostala jediný výstražný terčík. Na prvním místě dokončila závod Mexičanka Sofia Rodríguezová, stříbrná byla již zmiňovaná Francouzka Maele Biré-Heslouisová a bronzovou medaili si odvezla odchovankyně turnovské atletiky.

Nyní se lze jen těšit na další skvělé úspěchy, které Eliška společně se svou trenérkou Kateřinou Čermákovou jistě budou sbírat i v dalších ročnících.

Pro úvodní výhru ze Svěťáku si Schützová dojela až do Estonska.
Dvojí ztráta hole Schützovou nezastavila. Češka slaví triumf ve Světovém poháru

Zapomenout nelze ani na výborného desetibojaře Františka Doubka z AC Jablonec nad Nisou, jenž závodí v barvách AC Turnov v soutěžích družstev a připravuje se též na stadionu Ludvíka Daňka v Turnově. Ten se v Nairobi stal mistrem světa v novém národním rekordu 8169 bodů. Jeho trenérem je Miroslav Rucký, jenž též úzce spolupracuje s turnovským oddílem.