Diváci viděli v akci trutnovskou rodačku a odchovankyni místního klubu Romanu Stehlíkovou v barvách Nymburka. Naopak se nedočkali startu Petry Kulichové, která v Trutnově začínala ligovou kariéru a před novou sezonou posílila Hradec Králové, ani další bývalé hráčky Trutnova Andrey Klaudové (Ovsíkové), novopečené manželky úspěšného trutnovského thajboxera Jakuba Klaudy a nejlepší střelkyně loňského turnaje.

Všechny týmy označily trutnovský turnaj jako výbornou přípravu na novou basketbalovou sezonu. „Děkujeme za pozvání na turnaj, který měl perfektní organizaci. Přinesl nám dobré zápasy, hlavně finálové utkání nás výborně prověřilo na konfrontaci, která nás čeká ve slovenské lize a evropském poháru Eurocup. Jsme velmi spokojení,“ řekl trenér vítězů MBK Ružomberok Juraj Suja.

Sokol Nilfisk Hradec Králové odešel z finále těsně poražen o jediný bod, nicméně jeho trenérka Romana Ptáčková ocenila, jak se její tým dokázal vypořádat s absencí čtyř opor. „Doufala jsem, že turnaj budeme absolvovat v kompletní sestavě dvanácti hráček, ale končíme ho stejně jako v Ostravě v osmi, včetně dvou dorostenek. Vzhledem k naší sestavě jsem opravdu velmi spokojená s tím, co holky předvedly. Jejich bojovnost a herní projev se mi líbily. Měla jsem aspoň šanci vyzkoušet hodně mladé hráčky, které obstály perfektně,“ ohlédla se za turnajem Romana Ptáčková.

Nový hlavní trutnovský trenér Michal Martišek hodnotil klání O pohár města Trutnova velice pozitivně. „Sehráli jsme dva kvalitní zápasy proti týmům, startujícím v Eurocupu, a utkání proti Halle, které bylo pro nás velmi těžké zejména po fyzické a mentální stránce. Před sezonou nás čeká ještě hodně práce, ale ukázali jsme, že tenhle kolektiv, který se pořád tvoří, má svůj potenciál. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří si našli čas a vytvořili nám výbornou atmosféru. Doufám, že je naší hrou přilákáme do hlediště během sezony v ještě větším počtu,“ uvedl Michal Martišek.

Nový ročník ŽBL začne ve středu 3. října. Hradec nastoupí doma proti Slovance MB a Trutnov na palubovce mistrovského ZVVZ USK Praha.