Podnik zahájila na Městském stadionu starostka Hana Maierová, hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler a prezidentka klubu AC Syner Turnov Jana Svobodová. Maierová podotkla, že je ráda, že se po roční pauze mohl další ročník akce díky sponzorům a organizátorům uskutečnit. Do Turnova dorazila také legendární oštěpařka Dana Zátopová, která stejně jako ostatní zhlédla hodnotné sportovní výkony.

Hlavní disciplína mítinku, hod diskem, se stala kořistí polského mistra Evropy Piotra Malachowského, jehož disk hned v prvním pokusu dolétl na hranici 64,51 metru. O pouhé čtyři centimetry tak zaostal za legendárním hodem Ludvíka Daňka.

„Byl to můj první start po operaci. Výkon mě potěšil, ale byl bych ještě radši, kdyby disk padl o 49 centimetrů dál, což by mi zajistilo účast na atletickém mistrovství světa,“ řekl Krkonošskému deníku Piotr Malachowski. Na druhém místě celkového pořadí skončil Maďar Róbert Fazekaš za výkon 64,06 metru. O dalších dvaadvacet centimetrů zaostal celkově třetí Roland Varga z Chorvatska.

„Bohužel nás trápil stále se točící vítr, který foukal do zad, a tak srážel výkony sportovců o dva až tři metry. Přesto si myslím, že jsme viděli kvalitní výkony přes šedesát metrů podpořené příjemnou diváckou kulisou,“ zhodnotil diskařský sektor manažer mítinku a bývalý mistr světa v hodu diskem Imrich Bugár.

Výbornou aktuální formu potvrdila v Turnově také tyčkařka Jiřina Ptáčníková, která zopakovala předchozí výkon 4,40 metru, který ji nominoval na mistrovství světa do jihokorejského Tegu.

Závodník Dukly Praha Jaroslav Bába si do Turnova odskočil od posledních příprav na maturitní zkoušku a ačkoliv s vítězným výkonem 220 centimetrů příliš spokojen nebyl, svou disciplínu vyhrál.

Spokojenější mohl po závodě být Tomáše Křikal z PSK Olymp Praha, který časem 52,04 minuty splnil limit na ME atletů do 22 let, které se uskuteční v Ostravě. Stejně úspěšný byl i celkově druhý v pořadí Radek Fischer (Spartak Praha 4).

V kouli zvítězil Žalský z USK Praha, turnovský závodník Jaromír Mazgal vylepšil svůj osobní rekord, když šestikilovým náčiním vrhnul do dálky 18,92 metru. V diskařském sektoru si připsal bronzový medailista z loňské olympiády mládeže v Singapuru 57,17 metru.

Rekord mítinku zaběhla sprinterka Kateřina Čechová (PSK Olymp Praha), která na trati 100 metrů zvítězila za 11,51 vteřiny. Oddílový kolega Libor Žilka vyhrál stovku za 10,55 vteřiny.

Zajímavý souboj proběhl také v tyčkařském sektoru. Adam Ptáček (AK Kroměříž), dosavadní držitel rekordu turnovského stadionu z roku 2001, který činí 560 cm, se popasoval s Janem Kudličkou (TJ Dukla Praha), jenž nakonec vyhrál výkonem 530 centimetrů.

„Letošní ročník byl jeden z nejkvalitnějších co se týče počtu startujících i co se týče výkonů. Jako ředitel závodu bych chtěl pochválit stovku organizátorů, kteří se podílí na přípravě mítinku. Chtěl bych poděkovat za podporu městu Turnov, ministerstvu školství a krajskému úřadu, bez jejichž finanční podpory by atletický podnik nešlo pořádat. Doufáme, že po roce odmlky se nám v příštích letech podaří na tradiční závod opět navázat,“ sdělil po skončení závodního bloku spokojený ředitel závodu František Svoboda.