Najdete zde velké množství ubytovacích kapacit. Mají zde koupaliště, aquapark, a když se vydáte do kopců, budete za asi hodinu a půl už na Slovensku. Určitě však nevynechejte duchovní očistu v kostelíku Panny Marie Sněžné z poloviny 18. století, je to opravdu skvost.

Podél Vsetínské Bečvy pak pokračujte přes místní dědiny směrem na Vsetín. V Karolince si nenechte ujít návštěvu památkově chráněné lokality tradičních domů v údolí Raťkov, v Novém Hrozenkově pak musíte vyzkoušet koupání v jezeru Balaton.

Horní Bečva
Nejkrásnějším Valašskem až do jeho srdce. Města na soutoku dvou Bečev, I. díl

Nicméně pokud možno zkuste vytipovat den, kdy lze očekávat méně turistů. Trasa je díky své atraktivitě opravdu hojně využívaná. Naopak výhodou je, že kopíruje lokální železniční dráhu, která může přijít vhod při prudké změně počasí či předčasné únavě.

Benefit pro předplatitele:
e-kniha Cyklodeník. Pouze při nákupu předplatného na 3 nebo 12 měsíců. www.denik.cz/predplatne

Po zhruba 30 kilometrech jízdy dorazíte do Vsetína, který svou popularitu získal zejména díky místnímu hokejovému klubu. Po projetí dále pokračujte směrem do Valašského Meziříčí a užívejte si okolní kopce, které trochu změnily vzhled kvůli častějšímu kácení. I zde se lze cestou svlažit v řece, která už nabývá na velikosti, ale dramatické peřeje nečekejte.

Zámek v Lednici
Impozantní Pálavou nejen za připomínkou života v nesvobodné vlasti

Narazíte i na několik míst s občerstvením či paloučků jen tak na položení. Do srdce Valašska tak určitě zcela vyčerpaní nedorazíte.

Bevlava je spojení se slovenskem

Cyklostezka Bevlava je mezinárodní projekt cyklistického spojení řek Bečva, Vlára a Váh. Cílem je vybudovat cyklostezku, kterou by bylo možné projet od řeky Bečva u Vsetína přes Vlárský průsmyk k řece Váh u Trenčína.

Vine se magickou přírodou, údolími mezi okolními kopci. Krajinou hlubokých lesů, horských orchidejových luk, sadů a pastvin.

Odbočte na Bystřičku

Tato přehrada určitě stojí za to. Před lety prošla opravou, je zde travnatá pláž, hospoda, a jednoduše najdete klid a mír. Zajímavostí stavby dokončené v roce 1912 je její plánované prvotní využití, kdy měla být využívána jako zásobárna vody pro budoucí plavební kanál spojující Dunaj, Odru a Labe.