Liberecký kraj reprezentovalo celkem 80 dětí, v atletice to byla i čtveřice dětí z Turnova a díky Michaele Mlejnkové přivezla domů nejcennější zlatou medaili.

Michaela soutěžila v hodu kriketovým míčkem v kategorii mladších žákyň a nepatřila s osobním rekordem 55 metrů k favoritkám. Závod ji ovšem vyšel skvěle, hodila 57,10 metru a porazila druhou v pořadí Nikol Tabáčkovou soutěžící za Moravskoslezský kraj o více než půlmetr.

„V době závodu jsem byla nemocná a moc jsem od toho nečekala, jen jsem přišla a odhodila míček. Trénovat atletiku mě ale moc nebaví, přednější je pro mě určitě volejbal,“ vyjádřila se všestranná mladá sportovkyně.

Michaela Mlejnková totiž kromě účasti v krajském přeboru družstev žákyň v atletice, kde startuje v hodu míčkem, běhu na 60 metrů překážek a štafetě hraje závodně i volejbal. Je dcerou turnovského volejbalisty Jana Mlejnka a měla tak po kom zdědit sportovní vlohy. Je členkou volejbalového družstva mladších žákyň i žen B a startovala už i za TU Liberec na MČR družstev v Ostravě.

Další reprezentantkou Libereckého kraje na dětské olympiádě byla Kateřina Čermáková v běhu na 800 metrů starších žákyň. Stejně jako Michaela Mlejnková je žačkou ZŠ Skálova Turnov a členka AC Syner Turnov. Kateřina si už v rozběhu zaběhla osobní rekord a ve finále se znovu zlepšila na velmi dobrý čas 2:23.05, který ale v kvalitní konkurenci stačil jen na 7. místo. Zvítězila v čase 2:17.00 Olga Půčková rovněž startující za Liberecký kraj.

Na olympiádě mládeže startovali i další dva Turnováci. Zdeněk Klíma v běhu na 800 metrů nepostoupil z rozběhu, když doběhl 5. v čase 2:29.10. Jiří Porš startoval ve vrhu koulí mladších žáků a skončil na 20. místě výkonem 11.25.