Slalomoví minikáristé mají nyní prázdniny po náročné jarní části ročníku, zatímco sjezdaři mají největší závod sezony teprve před sebou.

V německém Uersfeldu se totiž 24. – 26. července pojede mistrovství Evropy ve sjezdu. Očekává se účast až 200 závodníků. Závod se pojede z velké části přímo ve městě, čímž je předem zaručena velká divácká návštěva. Jelikož jezdci dosahují rychlosti okolo 100 km/h, jsou pro jejich i diváckou bezpečnost okolo trati rozmístěny bariéry.

Česká výprava co do počtu nepatří nikdy k nejpočetnějším, ale závodníci jsou zvyklí, že vždy patří mezi špičku a bojují o první místa. Vždyť jen na minulém mistrovství, které se jelo u nás v Bozkově, získali dva tituly mistra Evropy a jeden titul vícemistra. Letos se bude na tyto úspěchy pokoušet navázat 10 jezdců minikár.

V kategorii monopost C2 (10 – 13 let) pojede Jan Šimůnek z Mladé Boleslavi, který vloni získal titul mistra Evropy v nejmladší kategorii C1. Letos jako nejmladší v kategorii C2 bude mít velmi těžkou pozici. V kategorii monopost C3 (14 – 17 let) pojede loňský vícemistr Jakub Sejkora z Jablonce n. N. a Martin Flanderka z Všelibic u Liberce.

Tři čeští zástupci pojedou v kategorii monopost C4 (od 18 let). Jedenáctinásobný Mistr Evropy Jan Sejkora z Jablonce n. N. bude obhajovat loňský titul, který budou určitě chtít získat i Jiří Janovský z Příbrami a Milan Holubec z Liberce. V kategorii bob C6 pojedou posádky Miroslav Marián – Jiří Zuzák z Českého Krumlova a Petr Musal – Vlastislav Bufák z Mladé Boleslavi. Do kategorie kart C8 jsou přihlášeni Zdeněk Švajda jun. a sen., oba z Jenišovic u Turnova.