Možná i tento fakt ovlivnil hostující střelbu natolik, že dvorská sestava v utkání zaznamenala pouhých patnáct vstřelených branek, což na úspěch proti rivalovi rozhodně nemohlo stačit.

I. liga

HC TJ Náchod – 1. HK Dvůr Králové 25:15 (12:5)

Fakta – branky: Pich 8, Klouček 4/3, Resl a Osoba 3, Hrachový 2, Freiberg 2/1, Vítek a Černý 1, Kosinka 1/1 – D. Fiedor 5/1, Kotík 3, Etrich a Jan Kirschbaum 2, Kulhánek, Paclík a Zelinka 1. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Vyloučení: 4:4. ŽK: 2:3. Diváci: 210. 1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Šturma – Jakub Kirschbaum, Jan Kirschbaum, Kulhánek, Hynek, Zorád, D. Fiedor, Zelinka,Šeba, Bonaventura, Paclík, Kotík, Etrich.

Hosté se už v prvním poločase potýkali s bídnou koncovkou a ta zapříčinila, že v 19. minutě svítil na tabuli nelichotivý stav 8:2. Dvoráci zásluhou rychlých protiútoků dokázali snížit na nadějnějších 9:5, závěr první půle ale znovu patřil Náchodu, který si do přestávky nesl vedení 12:5.

Dvanáct inkasovaných branek rozhodně nebylo špatným vysvědčením dvorské defenzívy, zato pouhých pět gólů za zády domácích gólmanů, to zavánělo ostudou. Po pauze se v tomto ohledu hosté výrazně zlepšili. Se soupeřem dlouho drželi střelecký krok (17:12) ještě čtvrt hodiny před koncem.

Ve zbylých minutách se ale do hry vrátil nešvar z prvního poločasu, Dvůr stihl za 15 minut jen tři góly a nakonec s tradičním soupeřem prohrál rozdílem deseti branek.

Spravit chuť si Dvoráci budou moci již tuto sobotu. Od 17 hodin Fiedor a spol. přivítají v tabulce třetí Chodov a k co nejlepšímu výsledku budou potřebovat také podporu svých příznivců. Zvlášť, když Pražané na palubovce soupeřů prohráli naposledy ve 4. kole a od té doby si mimo svoji halu připsali pět vítězství v řadě.

Další výsledky 15. kola

Nové Veselí – Jičín B 40:24, Ostrava – Strakonice 29:29, Chodov – Bystřice pod Hostýnem 28:21, Starý Plzenec – Přerov 39:28, Olomouc – Plzeň B 26:28.

Program 16. kola (19. – 20. 3.)

Sobota 17.00: Dvůr Králové – Chodov. 18.00: Strakonice – Starý Plzenec. Neděle 11.00: Bystřice pod Hostýnem – Olomouc. 14.00: Plzeň B – Nové Veselí. 15.00: Přerov – Náchod, Jičín B – Ostrava.