Uspěje talentová jezdkyně z Auto – klubu AČR Krakonoš Dolní Branná mezi evropskou elitou i letos?
„Bude tam dost velká konkurence, ale vždy je nějaká šance,“ optimisticky vzhlíží k víkendovému autokrosařskému svátku šestnáctiletá dívka. „Nechci ale nijak předbíhat. Ponechám to osudu. Každopádně se budu snažit zajet dobrý výsledek.“

Dvě sedmá místa. Jedno páté a čtvrté. Podle letošních výsledků Ivany Kuželové to však na útok na obhajobu vítězství příliš nevypadá.

„V celkovém pořadí jsem zatím na pátém místě se ztrátou tří bodů na třetí místo. Myslím, že to zase není tak špatné,“ povídá, že v jejím týmu s dosavadním průběhem sezony vládne spokojenost.

Ve Štikovské rokli se závodnice z Dolní Branné letos už jednou ukázala, když na novopacké trati jela o body do domácího šampionátu. Skončila na sedmém místě, přestože to dlouho vypadalo na mnohem lepší umístění.

„Startovala jsem z první řady. V závodě jsem se stále držela třetí pozici. Do cíle zbývalo už jen jedno kolo, když mě jezdec za mnou poslal na svodidla,“ vzpomínala na naráz, po kterém utrhla volant a závod pro ní skončil. Nedisciplinovanost soupeře navíc odnesla zlomeným prstem. „Mám už odjeto několik dalších závodů, ale bolest se pořád vrací,“ prozradila Kuželová.

Kombinace evropského klání a domácí trati jí však určitě o víkendu pomůže na ni zapomenout. Vždyť je to přeci nejdůležitější závod sezony.

„Ne. Není,“ opravuje mladá autokrosařka. „Pro tuto sezonu jsme se rozhodla zaměřit na závody mistrovství republiky,“ konstatovala. A proto si prý na sebe nepřipouští ani žádný tlak. „Je to závod jako každý jiný a chci si ho užít.“

To, jestli si Ivana Kuželová Evropu ve své třídě D3 Junior Buggy opravdu užije, bude také odvislé od stavu jejího závodního speciálu.

„Auto mám připravené,“ hlásí. Mechanici jí však museli vyměnit motor, protože ten starý přestal sloužit. „Nechali jsme si ještě repasovat tlumiče a nasadili nové řetězy,“ sdělila k dalším úpravám na bugině. „Třeba teď pojede ještě líp,“ usmála se.

A bude se smát i po víkendu? S jakým výsledkem bude Ivana Kuželová opouštět Štikovskou rokli spokojená?
„Těžko říct. Když budu do té první pětice, zlobit se nebudu. Ale kdyby to byly stupně vítězů, budu radši,“odpovídá.

ZÁVODNÍ VÍKEND

V pátek jezdci absolvují technickou přejímku. V sobotu dopoledne jsou na programu dva měřené tréninky, které rozhodují o postavení na startu rozjížděk.

Samotné rozjížďky jsou pak tři. Ta první se odjede ještě v sobotu odpoledne. Další dvě čekají autokrosaře v neděli dopoledne. I zde je důležité pořadí, podle kterého jsou jezdci nasazeni do finále.

Vyvrcholení závodního víkendu uvidíte v neděli odpoledne.