„Ve skupině máme domácí Čínu, Litvu a Tchajwan, takže to nevypadá zrovna snadné, zvláště, když máme hodně mladý tým,“ píše ze země tisíce jezer devatenáctiletá rozehrávačka.

Do Trutnova se už moc těší. „Finsko nemělo původně na Světové univerziádě startovat, ale situace se změnila, a tak jsem musela svůj očekávaný přílet do Trutnova o tři týdny odložit. Jsem ráda, že mi vedení klubu start umožnilo, budou to další cenné mezinárodní zkušenosti,“ vysvětlila Anni Mäkitalo, která pečlivě vyhledává informace o novém působišti, kam zamíří bezprostředně po skončení Světové univerziády a začne kondičním soustředěním v Deštném v Orlických horách. „Téměř každý den chodím na webové stránky našeho klubu, texty si dávám do překladače a snažím se zjistit, co se píše. Na internetu hledám taky informace o městě, už jsem viděla několik obrázků Trutnova. I Mirka Jarchovská-Dettmann, která ve Finsku žije (a v Trutnově hrála), mi říkala, že je tady opravdu krásně,“ uvedla s pozdravem pro celý tým a fanoušky mladá finská reprezentantka.

Anni Mäkitalo není jediným zástupcem Kary, kdo se představí ve dnech 12. – 23. srpna na Světové univerziádě v čínském Shenzhenu. České barvy zde budou hájit trenér Martin Petrovický a Petra Záplatová. Mladičká Katka Kozumplíková navíc reprezentuje ČR na evropském šampionátu U18 v rumunské Oradee. Držme všem palce!

(to, br)