Pechancová nejdříve překonala v motýlku na 50 metrů své maximum na MČR dorostu (28,35), aby z něj na republice dospělých opět ubrala. Časem 27,73 se přiblížila české rekordmance Iloně Hlaváčkové na jedenatřicet setin.

U plavců se traduje, že své časy zlepšují postupně. Trvá jim to i několik měsíců či let. Vy letos měníte osobní rekordy jak na běžícím pásu. Máte pro to nějaké vysvětlení?
Především si myslím, že mé tělo již dospělo, takže růst už nemá vliv na mé výkony. Pochopitelně s postupem věku se zvyšují i tréninkové dávky a celkový objem přípravy. Co se týče mé vůle, ta je stále stejná. Plavání jsem vždy dávala vše. Od začátku letošního roku jsem se také začala více specializovat na motýlkářské a kraulařské tratě.

Nominovala jste se na MS dospělých v Itálii. Byl světový šampionát v Římě někde na žebříčku vašich cílů pro tuto sezonu?
Kvalifikovat se na mistrovství světa rozhodně nebyl můj cíl, ale spíše přání, a to ještě v tom nejtajnějším koutku duše. Před letním mistrovstvím republiky dospělých jsem ani nevěděla, kolik je přesně potřeba zaplavat ke splnění limitu. Chtěla jsem získat domácí titul, a k tomu bylo nutné překonat osobní rekord. Na závod jsem se maximálně soustředila. Dá se říci, že jsem byla v transu (šibalsky mrkne).

Při vší úctě k MČR dospělých je mistrovství světa úplně někde jinde. S jakými plány odjíždíte do Itálie?
Jedná se o moji první velkou akci mezi dospělými a hned je to letní světový šampionát. Ten je vždy prestižnější než mistrovství Evropy jak letní, tak zimní. Jedu se podívat na ty nejlepší plavce (smích). Ne, vážně. Hlavním úkolem je trochu se otrkat na mezinárodní scéně. Vůbec nemá cenu hovořit o nějakých konkrétních umístěních. Mým cílem je znovu zaplavat padesátku motýlek pod osmadvacet vteřin. Chci totiž plavecké veřejnosti dokázat, že jsem se do Říma kvalifikovala oprávněně, že to nebyla jen nějaká náhoda.

Jaký byl váš program od úspěšného MČR po mistrovství světa?
Nejdříve jsem se připravovala ve Strakonicích s mými oddílovými kolegyněmi, které startovaly na mistrovství Evropy juniorů v Praze. Bylo to zapříčiněno tím, že mi s nimi odjel i trenér. Pak jsem byla v Praze jako divák i jako trénující plavec. V pondělí 13. července jsem zahájila kemp s ostatními reprezentanty.

Můžete přiblížit, kdy se do Říma chystáte a jaký bude váš program?
Odlétám tento pátek. Šampionát začíná sice v neděli, ovšem já se postavím na start až v pátek 31. července. To poplavu padesátku motýlek. O den později je na programu sprint v kraulu.