Paradoxem bylo, že tato děvčata vypadla už v okrskovém kole, ale v kole okresním dostala při neúčasti jiných škol šanci na reparát, který se právě starším žákyním dokonale povedl.

„Starší děvčata dokázala vyřadit všechny soupeřky. Nepovedlo se to bohužel mladším dívkám, kterým utekla možnost postoupit do krajského finále těsnou prohrou právě se ZŠ 28. října,“ upřesnil trenér ZŠ Skálova Dušan Král.

Krajské finále se konalo ve čtvrtek 14. ledna v Liberci. „Jeli jsme si tato utkání užít, ale děvčata svoji bojovností a evidentně nejlepší fyzickou kondicí ze všech zúčastněných dokázala přivézt stříbrné medaile,“ doplnil Král.

Vyhrály hráčky Liberce, na kterých bylo znát, že navštěvují tréninky florbalu a po technické stránce měly navrch. Sestava starších žákyň ZŠ Skálova: V. Matochová, A. Vávrová, D. Nesvadbová, K. Čermáková, M. Mlejnková, K. Janečková, T. Čepelíková, A. Kudrnáčová, M. Hanušová, A. Šicová, A. Homolková.
Pro pořádek dodejme, že ve finále starších žáků skončil okresní vítěz ZŠ TGM Lomnice nad Popelkou na 5. místě. Krajské turnaje mladšího žactva se uskuteční 26. ledna. Z okresního kola sem postoupila družstva žákyň ZŠ 28. října a chlapců ze ZŠ Libštát.