Na kruzích a akrobacii závodili chlapci. Nečekaně se přihlásilo více jak 150 dětí od čtyř do patnácti let z celého okolí. Přijeli malí sportovci z Vrchlabí, Jičína, Předměřic nad Labem, Jaroměře, Náchoda, Police nad Metují, Dvora Králové nad Labem a Špindlerova Mlýna. Účast i konkurence byly tedy vskutku skvělé. Trutnovské gymnastky a gymnasté rozhodně nenechali své trenérky na pochybách a o medailové pozice se prali, seč jim síly stačily. Mezi nejmenšími děvčaty si domácí oddíl odnesl kov nejcennější. Vybojovala jej Barbora Hetešová a hned za ní na stříbrné pozici skončila Nikola Sáblíková. Další kategorií, v níž Trutnov zářil, byla opět zlatá příčka Pavlíny Hellingerové (2007). Mezi „šestkami" pořadatelskému týmu zlato uteklo, ale zůstala stříbrná medaile díky zisku vysokého bodového hodnocení Barbory Oravcové. Pak už mezi děvčaty nejstaršími bodovala Eliška Krejčí, která také obsadila nádhernou stříbrnou pozici.

Ani chlapci se rozhodně nenechali zahanbit. V nejmenší kategorii 2007 vyhrál trutnovský Jiří Špelda, mezi o rok staršími závodníky pak suverénně první místo získal Dominik Karel Janko.

Trenérky rozhodně mohou být se svými svěřenci i svěřenkyněmi spokojené. Celá podzimní sezona se nesla v medailovém duchu, i když je samozřejmě stále co zlepšovat a pilovat. Všichni si užili vánočních svátků a hned po novém roce zase začnou naplno trénovat a doufat, že jarní část bude ještě o kousek lepší než ta podzimní.

(ora, to)