Na intenzivním judo kempu trutnovští sportovci trénovali se Slováky, Maďary a Rumuny dvakrát denně hodinu a půl. Kromě profesionálních trenérů a mistrů Judo, přijal pozvánku na tréninkový kemp také druhý vicemistr světa, trojnásobný mistr Evropy, sedmý na olympiádě a několikanásobný mistr Maďarska Daniel Hadfi.

Hadfi vedl dva tréninky. Ten první ve středu dopoledne zaměřil na boj na zemi. Ukázal své osobní techniky držení, znehybnění, škrcení a páčení. Jejich způsoby využití, přechody a kombinace.

Odpoledne se zaměřil na boj v postoji. Důraz kladl především na snahu o úchop, vychýlení a okamžitý nástup do techniky. Předvedl všechny následné kombinace.

Trénink Hadfiho byl inspirací i pro trenéry Lokomotivy. Předvedl průpravné cvičení a hry k jednotlivým technikám. Připomenul způsoby tréninku zaměřené na obratnost, rychlost, sílu, vytrvalost a koncentraci judisty.

Trutnovští judisté si kromě bolavých svalů a únavy přivezli spoustu zážitků a nových přátelství s kolegy ze zahraničí. Týdenní „makačku" by rádi zúročili již první zářijovou sobotu na mezinárodním turnaji v německém Fürstenwalde.

(got, to)