Závody Českého poháru staršího žactva v běhu na lyžích pořádal místní lyžařský oddíl na náhradních tratích na nedaleké Ramzové. Celkem se jich zúčastnilo ve čtyřech kategoriích na 150 dětí z 29 lyžařských oddílů z celé republiky. Z lyžařského oddílu ČKS SKI Jilemnice se závodů zúčastnilo celkem 13 starších žáků. Nejpočetnější výprava poté sbírala úspěchy ve všech kategoriích.

V kategorii starších žákyň ročníku 1998 výborně zvládly oba závody D. Hanušová (2x 1.místo) a B. Kociánová (2x 2. místo). Ještě lépe zabojovali žáci v kategorii starší 1997. V sobotu obsadili celé stupně vítězů, v pořadí M. Čížek, K. Machač a V. Kudrnáč, v neděli si vítězství zopakoval M. Čížek, třetí doběhl V. Kudrnáč a těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě skončil K. Machač. Výborně jim sekundoval i J. Okuliar, který doběhl devátý.

Na medailovém umístění na třetím místě v kategorii starších žáků 1998 doběhl J. Kroupa, v první desítce skončil i D. Horáček – 9. a 10. místo. V kategorii žákyň starších 1997 kvůli nemoci Jilemnici chyběly dvě nejlepší lyžařky, ale ani ostatní dívky se neztratily. Nejlepší skončila Š. Pěničková – 11., resp. 6. místo. N. Mitrusová byla na 11. a 12. místě. Vítková a Votočková skončily na konci druhé desítky početného startovního pole.
V bodování soutěže MČR smíšených družstev staršího žactva suverénně vede náš oddíl pořadí 29 oddílů z celé ČR a saháme tak po obhajobě loňských zlatých medailí z této soutěže.

Doufáme, že nám podaří na tyto úspěchy navázat i při MČR, které se koná 19. -20. února na domácích tratích na Hraběnce.

Soutěž družstev:

1. místo: Jilemnice – 478 bodů
2. místo Fenix Jeseník – 245
3. místo Mars Svratka – 207

Martin Čížek první na závodech v Itálii

Skupina lyžařů jilemnického oddílu se zúčastnila mezinárodních klání mladých lyžařských nadějí z celé Evropy známé pod názvem Trofeo Topollino.
Závody se konaly na tratích v lyžařském středisku Lago di Fondo, známější pod názvem Val di Fiemme. Na tratích se prohánělo přes 1500 dětí z mnoha států Evropy. Nejdůležitější částí těchto běhů je vždy hromadný start, jelikož ve 20 stopách je určena vždy jedna pro každý stát nebo velký oddíl. Najednou tak startuje až 200 lyžařů.

Z České republiky se do výběru deseti nejlepších žáků dostali tři jilemničtí lyžaři. V kategorii chlapců 1997–98 závodil Martin Čížek a ve stejné kategorii dívek Andrea Soukupová a Dominika Hanušová. Všichni si svoji účast vybojovali svými výsledky v loňských republikových závodech a svým postavením v republikových žebříčcích.

Jako trenér, servisman a hlavně řidič jsem s nimi odjel Václav Korbelář.

Mezi dívkami vybojovala Hanušová celkově 10. místo a ve finiši těsně předstihla na 11. místě umístěnou Andreu Soukupovou.

„To nejlepší nás čekalo na závěr, protože v poslední námi obsazené kategorii naprosto suverénně triumfoval Martin Čížek, který si nejprve v prvním okruhu dlouhém 2,5km vybojoval úžasný 20 sekundový náskok, který potom v druhém okruhu již s jistotou udržoval. Po průjezdu cílem na 1.místě dostal jako každý vítěz na krk vavřínový věnec a posléze si užil zasloužené chvíle své slávy nejprve při květinovém ceremoniálu přímo na stadionu, a poté večer na náměstí před zraky mnoha stovek diváků a také mnoha fotografů. Všichni naši závodníci přispěli také k vynikajícímu 4. místu družstva ČR,“ okomentoval vítězství Korbelář.