Mezi jedenáctiletými nejvíce zazářila Romana Lankašová, která zvítězila v disciplinách 200 metrů volný způsob (2:31,0) a 400 metrů volný způsob (5:21,6). Dvě stříbra vybojovala na stovce polohový závod (1:18,6) a dvoustovce polohový závod (2:49,0). Do své kompletní sbírky přidala také bronz na 100 metrů znak (1:18,8). Hezké umístění na sedmé příčce z dvoustovky volný způsob a deváté na stejně dlouhé trati znak měl Michal Papež a Lucie Havelková skončila devátá na osmistovce volným způsobem.

V kategorii desetiletých si v Plzni na nejvyšší stupeň vystoupal vynikající Matyáš Nývlt, jenž 50 metrů prsa zvládl v čase 0:42,7 a pouhé dvě desetiny vteřiny ho dělily od zisku další zlaté na stovce prsa (1:32,6). Radost ale zavládla i po zisku stříbra. Ve stejné disciplíně 100 metrů prsa (1:34,8) dohmátla jako třetí i Kristýna Pradunová a získala tak krásnou bronzovou medaili.

Ostatní na medailové pozice nedosáhli, ale pátá skončila na dvoustovce polohový závod Karolína Šolínová, která i všechny ostatní starty měla v první desítce. Šimon Hlavsa obsadil osmou a devátou příčku v prsařských disciplínách a Antonín Lahučký deváté místo na 50 metrů znak.

V každém případě lze zhodnotit výkony všech jako dobré a jistě budou příslibem pro další plaveckou sezonu. Všem dětem patří velká gratulace a přání hezkých prázdnin.

(js, to)