„Samozřejmě mě to potěšilo,“ usmál se veterán, kterému se podobné cti dostálo před třemi roky i v Trutnově, za který tehdy ještě závodil. Mostecký běžecký nezmar se vstupem do letošní sezony přehoupl do kategorie pětašedesátníků a okamžitě tam začal v tabulkách lámat rekordy. Na halovém mistrovství republiky v Jablonci nad Nisou vyhrál 800 metrů v čase 2:28,92. Druhé národní maximum přidal na čtvrtce (64,56).

Před domácím šampionátem se ještě zúčastnil mítinku v německém Chemnitzu, kde vytvořil český rekord na kilometru časem 3:16,54. Ve skvělé formě se Václav Šejbl představil i na přelomu února a března, kdy odletěl za oceán do kanadského Kamloopsu. Českou republiku tam reprezentoval na halovém mistrovství světa.

„Nevěděl jsem, co je to aklimatizace, tak jsem se toho trochu bál,“ vyprávěl běžec. Ale strachoval se zbytečně. V rozbězích si počínal suverénně a postupoval z prvních míst. Až ve finálovém závodu na 800 metrů se musel sklonit před domácím závodníkem.

„Kanaďan nastoupil poměrně dost brzo, a tak mi utekl. Ze zadu se pak na mě ještě tlačili Angličani, ovšem druhé místo jsem uhájil,“ popisoval vicemistr světa z Mostku.

„Časy byly hanebné, jenže na ty se přeci v takovýhle závodech neběhá,“ ušklíbl se. Druhá medaile zpoza „velké louže“ Šejblovi těsně unikla. Na trati 400 metrů skončil pod stupni vítězů čtvrtý.

Na šampionátu startovalo 1450 atletů z 60 zemí. Česká výprava čítala pět členů a všichni si domů odvezli aspoň jednu medaili.

V současné době má za sebou běžecký veterán soustředění v Chorvatsku a netrpělivě už v kalendáři vyhlíží datum 14. června. Proč? „Budu v televizi,“ usměje se prošedivělý stařík. V Praze se stane součastí Memoriálu Josefa Odložila. Poběží vložený závod veteránů na 1500 metrů.

„V pětašedesáti přeci jenom ztrácím rychlost, takže se už soustředím i na tuto trať,“ pronesl atlet. Ze svého repertoáru naopak brzy vyřadí čtvrtku. Když se podíváme na starty, které Václava Šejbla ještě v letoší sezoně čekají, tak za zmínku určitě stojí červnové mistrovství republiky v Třebíči a především od 15. do 24. července mistrovství Evropy v maďarském Nyíregyháza.