Velký svátek prožije dnes večer od 18 hodin sportovní hala při ZŠ Komenského. A s ní i stovky fanoušků trutnovské Kary, kteří společně věří, že jejich oblíbený tým po roce znovu dokráčí k zisku bronzových medailí. Zbývá vyhrát jeden poslední zápas, přesněji domácí derby s Hradcem Králové.

Konečně je tady domácí mečbol

Na tento den se místní klub těšil dlouho. Před rokem si basketbalistky zajistily postup do semifinále na palubovce brněnského Valosunu. O zisku bronzových medailí rozhodly v pátém duelu hraném v Nymburku a letos čtvrtfinálovou bitvu s Valosunem taktéž dokonaly v Brně.

Teď ale svěřenkyně trenéra Rešetára poprvé mohou slavit před vlastním publikem a to je motivace jako hrom! Našlapané tribuny, pozitivně naladění fanoušci, skvělá atmosféra – přesně na tohle se mohou trutnovské hráčky těšit. A soupeře by měla kulisa sportovní haly zatlačit do kouta.

Koncert Trutnova v úvodním duelu

První krok k bronzu udělaly basketbalistky z Krkonoš v úterý. V hale svého rivala zvítězily drtivě 72:36 a soupeřkám jasně vzkázaly, že na bramborovou medaili nejsou zvědavé. Už vstup do utkání byl parádní. 7:0, 17:8, 24:12. Kara neustále navyšovala náskok a Hradec ne a ne se chytit. „Říkala jsem si, že to nemůžeme pustit, když už jsme takhle hezky začaly," komentuje úvod duelu trutnovská Andrea Ovsíková, která si za první čtvrtinu připsala 10 (!) bodů a v celém utkání patřila mezi čtveřici hostujících hráček s dvojcifernou bilancí.

„Lvice" se však přece jen dokázaly přiblížit na rozdíl jediného koše, v polovině druhé čtvrtiny ale šlo o výjimečný počin. „Byl to jediný moment, kdy jsem se bála, že bychom mohly náskok ztratit. Hradec nás dotáhl na tři body, ale naštěstí jsme hned dokázaly odpovědět bodovou šňůrou a do poločasu si nesly desetibodový náskok," vzpomíná na úterní bitvu autorka jedenácti bodů a šesti doskoků Lenka Pazderová.

Vítězství 72:36 každopádně patří k historickým výsledkům Kary. „Aby soupeř v bojích o medaile dosáhl na metu pouhých 36 bodů, to jsem opravdu v kariéře nezažila. Možná jsem už někdy ale byla na opačné straně, samozřejmě proti USK Praha," zavzpomínala při pohledu na výsledné skóre Ovsíková.
Teď už je ale před oběma týmy zápas číslo dvě, a ten uvidí našlapaná aréna v Trutnově. „Důležitý bude vstup do zápasu. Pokud budeme dobře bránit a hrát kolektivně jako v Hradci, věřím, že zápas zvládneme," zkouší odhadovat průběh domácí bitvy Pazderová, která věří, že by duel mohla sledovat vyprodaná hala. „Fanoušci jsou pro nás důležitým hráčem a já věřím, že páteční zápas si nenechá nikdo ujít."

Však o sobě také věrní trutnovští příznivci dávali pořádně vědět už v Hradci Králové. „Bylo to super. Zápasy v Hradci a v Trutnově jsou vždycky neuvěřitelně vyhecované a velkou zásluhu na tom mají právě skvělí fanoušci," dodala Andrea Ovsíková.

Zda obě hráčky společně s celým týmem dovedou trutnovskou pohádku k dokonalosti, o tom rozhodne dnešní večer. Buďte u toho. Zaplňte halu do posledního místa. Vždyť takové utkání v Trutnově dlouho nebylo!