S jedním vítězstvím a dobrým umístěním ve čtyřech zbývajících disciplínách si odnesl celkové prvenství s náskokem deseti bodů před druhým Čechem Miroslavem Brabencem. Slováci tak uspěli nejlépe na třetím místě.

„Po čtvrté disciplíně jsem vedl, takže do té poslední jsem vyrazil z plných sil, abych svou pozici potvrdil,“ sdělil Petr Mkrvica. První čtyři disciplíny se trutnovský borec umísťoval do třetí pozice, čímž si vytvořil dobrý bodový zisk a vítězství v závěrečné disciplíně zakončilo jeho úspěšné tažení. Ze závodu odjížděl jako celkový vítěz.

Slovenské závody opět přinesly pět z celkových dvaceti disciplín, ve kterých se Strongman pořádá. První z nich byl Log lift, zvedání 100 kg klády nad hlavu, poté závodníci přetáčeli 400 kg pneumatiku, třetí disciplína, nazývaná Krucifix, spočívala v držení 20 kg závaží v rozpažených rukou. Ve čtvrtém závodu se tahal 7,5 tun těžký kamion na vzdálenost 20 metrů. Tuto disciplínu dokázali dokončit jen dva závodníci, shodou okolností oba Češi. Nakonec přišlo nošení dvou 100 kg kufrů na vzdálenost 40 metrů.

„Kdyby se takhle dařilo i nadále, tak bych mohl přestoupit mezi profesionály a účastnit se Československého a Evropského poháru, případně dalších zahraničních soutěží,“ uvedl k dosavadním úspěchům trutnovský silák. „Pokud by to šlo, byl bych rád, aby se v příštím roce jeden ze závodů českého Strongmana uskutečnil i v Trutnově.“

V rámci partnerství českého a slovenského Strongmana se pravidelně čtyři nejlepší borci z Čech účastní i slovenské soutěže a naopak. Do Považské Bystrice odjeli tři Češi a nejhorší z nich obsadil páté místo. Soutěže se zúčastnily necelé dvě desítky borců.

Zbyněk Kačer