Posádky absolvují tři náročné krkonošské etapy a bivakují při nich v noci na sněhu na Hanapetrově pasece nad Dolním Dvorem, kde bude cíl všech etap. Odstartují noční etapou v sobotu v 18.00 z Pece pod Sněžkou od spodní části sjezdovky Javor, při které je čeká 55 km s převýšením 1798 metrů.

Na další dvě etapy vyrazí z Hanapetrovy paseky. Nedělní měří 58 km (převýšení 1817 m) a pondělní 36 km (převýšení 1408 m). Ledová jízda se pravidelně koná na počest cvičitele polárních psů Václava Vojtěcha, který vstoupil jako první Čech 27. ledna 1929 na území Antarktidy. Za to obdržel, jako první a dosud jediný Čech, nejvyšší americké vyznamenání, Zlatou medaili Kongresu USA.

Šestnáct posádek psích spřežení, v závěsu s běžkařem, vyrazilo na noční etapu Ledové jízdy z Pece pod Sněžkou od sjezdovky Javor a končilo na Hanapetrově pasece v Dolním Dvoře.
Musheři vyrazili zdolávat Krkonoše s čelovkami, bivakovali na sněhu

Prvenství obhajuje v Ledové jízdě musher Jiří Vondrák z Rudníku, který v loňském roce získal rekordní sedmý titul v tomto nejstarším českém závodě psích spřežení. Loni triumfoval společně s běžkařem Davidem Chaloupským, jehož táhl v tandemu za sebou. Jejich náskok se vyšplhal v součtu tří etap na 33 minut. Průměrně uháněli rychlostí 17,52 km/h, s plně naloženými saněmi.

„Na startu mohly vážit 60-70 kilo, protože na Ledové jízdě si vozíme všechno s sebou, abychom byli tři dny soběstační, včetně stravy pro psy a pro nás,“ říkal v cíli vítězný musher. Druzí byli Martin Bílý s Michaelou Srchovou, třetí Martin Kobr s běžkařem Dlouhým.

Musher Jiří Vondrák z Rudníku suverénně vyhrál společně s běžkařem Davidem Chaloupským tříetapový krkonošský závod Ledová jízda, který se jede na počest prvního českého pokořitele Antarktidy Václava Vojtěcha.
Rekordman Vondrák vyzkouší pětisetkilometrový nonstop za polárním kruhem