Na Kaml cupu soutěžili žáci ve skoku na lyžích i severské kombinaci

Harrachov - V areálu Kaml se v sobotu sešlo za ideálního počasí několik desítek dětí i rodičů na závodech ve skoku na lyžích a severské kombinaci. Harrachovský Kaml cup byl takzvaným RKZ (republikovým klasifikačním závodem) a zároveň krajským závodem v kombinaci.

23.9.2009

V KATEGORII 11 A 12 LET byli všichni nejlepší žáci odchovanci SKI klubu Harrachov.Foto: Stanislav Slavík

Na startu byly vidět naděje z domácího SKI Klub Harrachov, LSK Lomnice nad Popelkou, SK Ještěd Liberec a JKL Desná. Chyběly kluby z Moravy, které daly přednost závodům jinde. Dopoledne proběhly závody ve skocích na můstcích K 10, K 18 a K 26 a po obědě se pokračovalo druhou části severské kombinace – sprintem na 0,5 až 1,5 kilometru postupně podle kategorií a odstupu po prvním kole skoku.

Vítězily naděje z Jablonecka i Pojizeří

Nejvíce prvenství získali závodníci z Desné, celkem šest. Domácí závodníci SKI klub Harrachov mají celkem tři vítězství zásluhou Ladislava Horáčka v žácích 9 a 10 let a dvakrát Ondry Pažouta v nejsilněji obsazené kategorii žáků 11 a 12 let. LSK Lomnice nad Popelkou má dva tituly z nejstarší kategorie 13 a 14 let – ve skoku vyhrál Lukáš Daněk a v severské kombinaci jej ve sprintu těsně předběhl oddílový kolega Lukáš Portyk.

„Na závěr při vyhlášení výsledků obdrželi ceny všichni závodníci, jak je v Harrachově již tradicí, na 1. až 3. místě včetně skleněných pohárků z místní sklárny a medailí. Krásné dorty převzali pro své závodníky i trenéři všech týmů,“ upřesnil ředitel závodu Stanislav Slavík.

Zajímavostí je, že při klesajícím počtu chlapců nepřestávají závodit děvčata. Ve skoku kralovala Zdena Pešatová z Desné, která vyhrála svoji kategorii 12 a mladší a navíc v deseti letech skončila druhá i v kategorii 13 a 14 let. V běhu se už ovšem její věk projevil, a v závodě sdruženém tak podlehla starší Veronice Ptáčkové z SK Ještěd Liberec.

Kaml cup 2009:

Skoky na lyžích:

Předžáci (můstek K 10): 1. Kohlberger Lukáš (JKL Desná) 209,5 bodů (skoky 10+ 10,5), 2. Ptáčková Štěpánka (SK Ještěd) 204,0 (9+ 10,5), 3. Bernát Pavel (LSK Lomnice) 147,5 (6,5+ 6). Žáci 9+ 10 (K 18): 1. Horáček Ladislav (SKI Harrachov) 178,5 (15,5+ 15,5), 2. Dyntr Martin (JKL Desná) 171,6 (15+ 15), 3. Šikola Jakub (SK Ještěd) 152,1 (13,5+ 14). Žáci 11+12 (K 26): 1. Pažout Ondřej (SKI Harrachov) 214,0 (26+ 26), 2. Zemek David (JKL Desná) 209,4 (25,5+ 25), 3. Vytrval Jan (SKI Harrachov) 191,7 (23+ 24,5). Žáci 13+14 (K 26): 1. Daněk Lukáš (LSK Lomnice) 245,6 (28+ 28), 2. Štěpnička Marek (JKL Desná) 239,2 (27,5+ 27,5), 3. Portyk Tomáš 238,5 (27+ 27,5). Žačky 12 a mladší (K 18): 1. Pešatová Zdena (JKL Desná) 203,4 (17+ 17,5), 2. Ptáčková Veronika (SK Ještěd) 200,7 (17+ +7), 3. Pánková Veronika (SKI Harrachov) 158,3 (14+ 14). Žačky 13+14 (K 26): 1. Blažková Barbora 192,9 (23,5+ 14,5), 2. Pešatová Zdena 177,7 (23+ 22), 3. Indráčková Karolína (všechny tři JKL Desná) 163,4 (22,5+ 20,5).

Severská kombinace (1. kolo závodu ve skoku + sprint):

Předžáci (sprint na 500 metrů): 1. Kohlberger Lukáš (JKL Desná) 2:17,2, 2. Ptáčková Štěpánka (SK Ještěd) –28,6, 3. Weinlichová Simona (SK ještěd) –1:00,1. Žáci 9+ 10 (sprint na 500 m): 1. Dyntr Martin (JKL Desná) 2:15,3, 2. Horáček Ladislav (SKI Harrachov) –10,1, 3. Sluka Mikuláš (SK Ještěd) –33,9. Žáci 11+12 (sprint na 1 km): 1. Pažout Ondřej (SKI Harrachov) 4:07,5, 2. Zemek David (JKL Desná) –6,5, 3. Hájek Matěj (SKI Harrachov) –15,7. Žáci 13+14 (sprint na 1,5 km): 1. Portyk Lukáš 5:40,4, 2. Daněk Lukáš (oba LSK Lomnice) –11,8, 3. Štěpnička Marek (JKL Desná) –32,7. Žačky 12 a mladší (sprint na 500 m): 1. Ptáčková Veronika (SK Ještěd) 2:06,8, 2. Pešatová Zdena (JKL Desná) –14,2, 3. Pánková Veronika (SKI Harrachov) –46,8. Žačky 13+14 (sprint na 1,5 km): 1. Blažková Barbora 6:22,4, 2. Indráčková Karolína (obě JKL Desná) –1:34,8.

Autor: Petr Ježek

23.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

PLZEŇSKÉ SPRINTY. Plavkyně Martina Elhenická prožila na západě Čech krásný víkend.

Český rekord a zlatý hattrick. Elhenická zářila ve městě piva

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

V kraji zvítězilo ANO, skokany jsou Piráti a SPD. Trpkou porážku prožívají STAN

Královéhradecko, Trutnovsko - O vítězi letošních sněmovních voleb je rozhodnuto. V Královéhradeckém kraji, stejně jako ve všech ostatních, s velkým náskokem vyhrálo hnutí ANO (31,77 %) vedené Klárou Dostálovou. S obrovským odstupem za ním skončila ODS (11,56 %) s lídrem Ivanem Adamcem.

Basketbalistky daly stovku posledním Strakonicím

Trutnov - Basketbalistky BK Loko Trutnov si s přehledem poradily s posledním celkem ligové tabulky, strakonickým U19 Chance. Po výsledku 107:51 si připsaly třetí vítězství v sezoně.

FOTBALOVÝ servis: Debakl Vrchlabí v Jaroměři

Trutnovsko, Pojizeří - Fotbalový podzim pokračuje víkendovými zápasy v celém regionu, od celorepublikové Divize až po okresní soutěže.

Nevylučuji předčasné volby, řekl Böhnisch. Ze sněmovny po 14 letech vypadl

Trutnov - Po čtrnácti letech se s Parlamentem České republiky loučí Robin Böhnisch z Trutnova. Poslancem byl člen strany ČSSD od roku 2003, po celorepublikovém krachu sociální demokracie však pro Královéhradecký kraj zbylo jediné místo, které obsadil její náchodský lídr Jan Birke. Čtyřicetiletý Böhnisch tak zůstal za branami sněmovny.