Trasa dlouhá 48 km s převýšením 660 m vede krásnou přírodou kraje bratří Čapků a Babiččina údolí a těsně míjí historické centrum Ratibořic. Povrch tvoří z 80% zpevněné lesní a polní cesty a 20% asfalt. „Trasa je sjízdná i pro crossová kola a zvládne ji každý, kdo alespoň trochu jezdí na kole,“ sdělil za úpické organizátory Lukáš Bárta.

Vypsány jsou kategorie od juniorů do 18 let po veterány nad 60 let. U tohoto závodu platí dvojnásob, že není nutné vyhrát, ale zúčastnit se a hlavně si užít pohodový den v sedle kola.

Pro první tři závodníky ve všech kategoriích jsou připraveny věcné ceny od hlavního sponzora závodu a pamětní plakety. Jméno absolutního vítěze pak bude napsáno na putovní pohár. „Všichni závodníci mají navíc šanci vyhrát v tombole, jejíž hlavní cenou bude horské kolo Apache,“ uvedl Bárta a dodal, že součástí servisu pro závodníky je již samozřejmostí občerstvovací stanice v půlce závodu, teplé jídlo a pití v cíli, mytí kol, sprchy nebo čipové měření se zasláním výsledku pomocí SMS.

Vedle hlavní trasy se pojede také závod kadetů a žáků dlouhý 12 km, jehož trasa vede okolo hradu Vízmburk. Pro předškolní a přípravku jsou připraveny krátké okruhy v areálu stadionu. Děti mají startovné zcela zdarma.

„Pokud máte rádi zábavu a vlastníte jakékoliv historické kolo nebo plečku z doby nedávné, můžete se zúčastnit recesistické jízdy, jejíž trasa také vede okolo hradu Vízmburk a měří 12 km,“ prozradil Lukáš Bárta další typ z pestré škály závodů. Již po druhé bude umožněn i start majitelům elektrokol, pro něž bude vypsaná vlastní kategorie na trase 48 km.

(bog, lb)

08.00 otevření kanceláře závodu
11.30 ukončení prezentace, řazení na start závodu
12.00 start hlav. závodu na 48 km
12.05 start předškolních
12.10 start kadetů a žáků na 12 km
12.20 start recesistické jízdy historických kol a pleček
12.25 Start přípravky
13.30 očekávaný dojezd vítěze hlavního závodu
16.00 slavnostní vyhlášení výsledků a losování závodnické tomboly