První rychlostní zkouška s názvem „skijöringová“ přesně kopírovala již zmíněný závod aut s lyžaři, druhá RZ „barák“ přinesla závodníkům jízdu v obráceném směru okruhu a byla doplněna o atraktivní zpomalovací retardér. Závěrečný okruh poté jezdce nasměroval do aleje stromů a proto se jmenoval „vrbičky“. Trať závodu byla perfektně připravena a i když byla hodně ledová, připravila pro všechny startující naprosto spravedlivé podmínky.

Mezi dvoukolkami dokázal potvrdit své jezdecké umění i kvality svého Renaultu Clio Tomáš Kudrnáč a zvítězil s velkým náskokem před Karlem Salabou. Spokojený se třetím místě byl určitě i Jan Petřík se Škodou Favorit.

To mezi čtyřkolkami to tak jednoznačné nebylo a ještě po druhé RZ vedl Aleš Plichta se Subaru Impreza. Své vedení ovšem neudržel, drtivým finišem ho v závěrečné rychlostní zkoušce předstihl jeho bratr Radek, který tak po autoskijöringu ovládl i tento závod. Vlastimil Boháček s Audi S2 měl pak na třetím místě již celkem velký odstup.

Zajímavým zpestřením byl určitě i start několika lyžařů z autoskijöringu, kdy ukázali, že i s volantem to opravdu umí. Soutěžní sezona ovšem tímto závodem nekončí. V sobotu 20. března se jedou tradiční závody do vrchu Kozákova. Start je jako obvykle situován nad obec Záhoří a pořadatelem je opět Motorsport Chuchelna.

Celý blok zimních motoristických závodů bude poté zakončen v pátek 26. března v Bozkovské sokolovně, kde se bude od 19 hodin konat slavnostní vyhlášení výsledků Krkonošského poháru 2010 v autoskijöringu.

Výsledky:

Dvoukolky: 1. Kudrnáč Tomáš (Renault Clio) 5:44,44, 2. Salaba Karel (Peugeot 309) 5:58,04, 3. Petřík Jan (Škoda Favorit) 6:05,39, 4. Hádek Jiří (Opel Kadet) 6:14,30, 5. Nosek Jan (Peugeot 309) 6:17,29. Čtyřkolky: 1. Plichta Radek (Subaru Impreza) 5:38,59, 2. Plichta Aleš (Subaru Impreza) 5:42,76, 3. Boháček Vlastimil (Audi S2) 6:02,03, 4. Ulip Jiří (Audi Sport Quattro) 6:11,20, 5. Richter P. (Toyota Celica) 6:12,62.

Karel Čermák