Páteční podvečer nejprve nabídl finálové kolo Krkonošského curlingového poháru, při němž šlo o lokální soutěž. Uzavřené finále vyhrál tým 1. KCK Trutnov 5 skipa Jiřího Resla, který porazil CC Loupežníci Jičín 1. Tým z města pohádek si tak odvezl stříbrné medaile. Bronz si díky výhře nad CC Riper (bramborová medaile) zajistil druhý domácí zástupce – 1. KCK Trutnov 4 skipky Natálie Zingové. Páté místo udržel polský tým DKC MAKKAM a na šestém skončil CC Loupežníci Jičín 2.

Úvodní dějství více kolového turnaje nabídlo zajímavé souboje šestice družstev. Ta už pomalu mohou vyhlížet finálové boje.
Krkonošský curlingový pohár odstartoval. Do čela jdou CC Riper a domácí „pětka“

Pořadatelé přislíbili, že v tradici poháru budou pokračovat i v další sezoně, kdy by se na curlingové mapě mohly objevit zcela nové regionální celky.

Pohárovým pátkem však dění na trutnovském zimáku neskončilo. Ba naopak. Sobota a neděle tu patřily tradiční Velké ceně Trutnova, přičemž letos šlo o její již 25. ročník!

Pět skvěle připravených curlingových drah, kterým počasí nakonec přálo, hostilo 18 družstev z Trutnova, Brna, Prahy, Ostravy, Kladna a dokonce i německého Chemnitzu. Na břehu Úpy se objevili jak ostřílení účastníci, kteří do Trutnova jezdí mnoho let, tak i úplní nováčci. Znovu výborná byla atmosféra celé akce. Turnaj se tentokrát nesl v tématu námořníků a pirátů, proto si většina týmů připravila kostýmy, v nichž odehrála všechna utkání.

Slavnostní zahájení pak zpestřil dudák, což je curlingová tradice, a organizátoři byli rádi, že jí mohli prezentovat také na své akci.

Trenér českých olympioniků Jakub Bareš (vpravo) si v sobotu zahrál na zimním stadionu v Trutnově Krkonošský pohár v curlingu.
Z olympiády do Trutnova. Trenér českých curlerů si zahrál Krkonošský pohár

Každý tým při Velké ceně Trutnova sehrál čtyři utkání a deset nejlepších pak ještě finálové kolo. Zápas o první místo byl uzavřeným finále, kde tým 1. KCK Trutnov 1 (skip O. Mihola) porazil Letící kameny (skip M. Plzák). Oba mančafty jsou přitom častými účastníky turnaje.

Třetí skončil nadějný mladý tým s poetickým jménem Lahváče (skip J. Bořecký). Všem účastníkům patří poděkování za účast a pořadatelé vyslovili přání, že se spolu všechna družstva potkají i v příštím roce. Pro další ročník se navíc chystá jedno velké překvapení, které bude oznámeno na začátku další sezony.

Velká cena města Trutnova nebyla jen o sportovním zápolení, nýbrž také o dobré zábavě.Velká cena města Trutnova nebyla jen o sportovním zápolení, nýbrž také o dobré zábavě.Zdroj: Miroslav Nývlt

Na nejlepší curlery čekaly hodnotné ceny a samozřejmě poháry.Na nejlepší curlery čekaly hodnotné ceny a samozřejmě poháry.Zdroj: Miroslav Nývlt