Na šedesát tři závodníků čekal nejprve start hromadným způsobem. Skialpinisté se následně vydali na trať, kterou tvořil pouze výstup bez žádného sjezdu. Organizátoři vytyčili dvě cesty. Trať B absolvovali nejmladší kategorie od 15 do 18 let a závodníci pod hlavičkou open, tedy hobby závodníci, jejichž cílovou stanicí byly Dvoračky. Ostatní vystoupali až pod lanovku na Lysé hoře.

„Měli jsme trochu problém s množstvím sněhu, protože v sobotu ráno silně foukalo, a tak projetá trať byla zachumelená a ležela na ní vrstva nového sněhu. První závodníci museli dokonce prošlapávat trať a tím se stal jejich výkon hodnotnějším,“ řekl předseda rokytnického klubu Jan Doubek.

Absolutním vítězem se stal Radoslav Groh z týmu AKLVK Alpine pro ski trab team z Janských Lázní, který vytyčenou trasu zvládl za 41 minut a 55 vteřin. Mezi ženami byla nejrychlejší jeho oddílová kolegyně Dita Formánková, která si připsala čas 57:50. Výsledky kvalifikace na ME budou však známy až po víkendovém závodě v Janských Lázních, po kterém bude zasedat komise.

Už nyní organizátoři zvou na tradiční závod o Dřevěného Krakonoše, který se uskuteční v Rokytnici 4. března již podvanácté. V letošním ročníku čeká na účastníky novinka v podobě zjednodušeného systému. Celkové výsledky určí pouze závod start – cíl, oproti předchozímu rally, které se skládalo z více částí.