K soutěži nastoupilo 54 kolektivů mužů a 39 žen. Zatímco počet mužských se oproti roku 2010 nezměnil, mezi ženami ubylo hned osm celků. Nejvyšší počty bodů získali muži Komety Brno (18529) a ženy Lokomotivy Trutnov (17225). Ve dnech 9. a 10. dubna se sejde v Praze a ve Zlíně po osmi týmech mužů a žen, které budou bojovat o účast ve finále o 14 dní později v Brně.

Právo startovat v Praze získali muži Motorletu Praha, Olympu Praha, Slavie Plzeň, KSP Kladno, USK Praha, Chemičky Ústí, Delfínu Náchod a Bohemians. V soutěži žen by měly startovat celky Lokomotiva Trutnov, Slavia Plzeň, Motorlet, Kladno, Slavie Chomutov, Bohemians, AŠ Mladá Boleslav a Jiskra Domažlice. Ve Zlíně se k mužům Komety přidají domácí plavci a dále TJ Krnov, Jihlavský plavecký klub, KPS Ostrava, Univerzita Olomouc, Univerzita Brno a PK Nový Jičín. Jihlavanky, které byly nejlepší na Moravě budou soupeřit s domácími děvčaty a dále Ostravou, Pozemstavem Prostějov, Kometou Brno A a B, Univerzitou Brno a SC Pardubice.

Kdo bude startovat skutečně, se dozvíme po 22. březnu, do kdy je termín přihlášek do semifinále. Pro ně nemá pořadí v prvním kole žádný význam. Navíc se zde mění systém bodování, který může řádně zamíchat pořadím. Dodejme, že podle systému soutěže nemůže postoupit B družstvo žen Komety.