Šampionát zaštítila Česká asociace silového trojboje a pořadatelstvím byl pověřen SK Powerlifting Trutnov, který je jedním z členských oddílů uvedené asociace.

Mistrovství se účastnilo 66 soutěžících různých váhových a věkových kategorií. Za domácí oddíl nastoupilo osmnáct závodníků. Soutěž probíhala ve třech disciplínách: dřep, benchpress, mrtvý tah a bylo možno zhlédnout výkony na skutečně světové úrovni, což potvrzuje i skutečnost, že mezi soutěžícími byla i řada úřadujících mistrů světa i Evropy.

Nejfamóznější výkon předvedl silák z moravského Podivína Petr Petráš, jenž v součtu nazvedal v kategorii bez dresů neuvěřitelných 1055 kg. Tato hodnota prezentuje čtvrtý nejlepší výkon na světě za poslední desítky let. Jen pro ilustraci: Petr s přehledem zvládl dřep se 420 kg, benchpress s 255 a mrtvý tah s 380 kg. Druhý největší výkon v počtu nazvedaných kilogramů předvedl Daniel Dvořák z Metalpoweru Praha, když nazvedal 1000 kg.

Ovšem ani domácí závodníci se neztratili a svými výkony potvrdili vzrůstající úroveň trutnovského klubu.

V absolutním pořadí soutěží v dresech se v první desítce umístilo hned 5 reprezentantů Trutnova. Tomáš Kalenský skončil třetí, Libor Hurdálek čtvrtý, Pavel Čížek pátý, Richard Novotný sedmý a Martin Hurdálek osmý. V kategorii bez dresů se do první desítky vešli pátý Jan Gorol a sedmý František Tesařík.

Mezi ženami obsadila krásnou druhou příčku domácí Blanka Baudyšová.V soutěži družstev bez dresů se trutnovský tým ve složení Bohuslav Šimek, František Tesařík a Lukáš Marvan umístil taktéž na 2. pozici.

V soutěži družstev v dresech se na třetí příčce umístilo trutnovské družstvo ve složení Libor Hurdálek, Pavel Hurdálek, Martin Hurdálek. Boj o lepší umístění domácích zkomplikovalo zranění Pavla Hurdálka na benchpressu, jenž pak z tohoto důvodu soutěž ukončil. Přesto se Trutnovští zapsali do historie, jelikož i ve světovém pohledu jde o ojedinělý jev, kdy je družstvo na soutěži takovéto úrovně složeno ze členů jedné rodiny (otec a dva synové).

Celé mistrovství bylo účastníky hodnoceno jako velice zdařilé. Ke zdárnému průběhu přispěli nejen pořadatelé a závodníci, ale i velký počet návštěvníků, kteří se přišli na soutěž podívat a svým povzbuzováním vytvářeli perfektní atmosféru během pokusů. Ostatně trutnovské publikum je tímto mezi soutěžícími známé a ti se pak do Trutnova rádi vracejí.

Šampionát byl nominačním závodem na nadcházející červnové mistrovství Evropy. Trutnov se organizace zhostil vskutku na výbornou a jen potvrdil, že si v powerliftingovém světě vytváří skvělou pozici.

Petr Hron z Úpice bral na MČR stříbro

S angínou a krvácením z nosu vybojoval úpický Petr Hron na Mistrovství ČR v silovém trojboji stříbrnou medaili! V dřepu se představil výkonem 240 kg, v benchpressu vyrovnal svůj osobní rekord 160 kg a v mrtvém tahu uzvedl 255 kg. Nad jeho síly byl v kategorii do 110 kg jen Petr Folprecht. Kromě cenného kovu si čerstvý vicemistr republiky vydobyl také nominační pozvánku na červnový evropský šampionát i zářijové světové měření sil v Irsku. Za tři týdny ho ještě čeká národní mistrovství v benchpressu, kde bude mít výhodu domácího prostředí. 23. dubna přivítá nejlepší tuzemské siláky úpické Divadlo Aloise Jiráska.

(hur, to)