V současné době je přihlášeno 195 závodníků z deseti zemí Evropy (Slovensko, Polsko, Ukrajina, Francie, Lotyšsko, Itálie, Slovinsko, Rakousko, Německo a samozřejmě Česká republika). K vidění budou špičkové výkony nejen domácích, ale i zahraničních světově uznávaných borců. Do bojů nastoupí i medailisté z mistrovství Evropy v Anglii a světového šampionátu v Las Vegas.

Nabízí se tak možnost přijít podpořit domácí borce v boji o tituly z Karpatského poháru a zhlédnout elitu powerliftingu ze střední Evropy. Výkony budou na vysoké úrovni. Dřepy a mrtvé tahy přes 300 kilogramů, benče přes 250 kg.

Trutnov získává ve světě powerliftingu zvučné jméno. Po vydařeném mistrovství Evropy 2014 jde o další významnou mezinárodní soutěž, která proběhne v Podkrkonoší. Trutnov je pak i ve hře pro pořádání mistrovství světa v roce 2017. Nenechte si proto ujít hodnotné sportovní výkony. Vstupné je zdarma.

Začátek bude každý den od 9 hodin a soutěže budou probíhat až do večera. Pro příjemnou atmosféru je zajištěno i občerstvení s nápoji a celou akcí bude provázet známý trutnovský DJ Pepson. O pohodlí diváků a závodníků se bude starat domácí oddíl silového trojboje. Zváni jsou příznivci silových sportů a všichni sportovní nadšenci.

(hur, to)