Petrovického sehrály na domácí palubovce dvě nesmírně dramatické bitvy a těsné výsledky v jejich prospěch vytvořily mezi oběma kolektivy mnohonásobně odlišný rozdíl v psychice. Zatímco Slovanka musí v každém z následujících soubojů bezpodmínečně vyhrát, Kara má na proměnění pomyslného mečbolu tři pokusy.

Čekat ale na domácí příležitost, to by se rozhodně vyplatit nemuselo. I proto by se trutnovské hráčky rády z Mladé Boleslavi vracely s jistotou postupu a před semifinálovými boji mohly navíc ušetřit fyzické síly. „Chceme se pokusit vyhrát hned první utkání na palubovce soupeře,“ prohlásil odhodlaně krátce po středečním souboji kouč Martin Petrovický.

Na která jména budou oba celky nejvíc spoléhat, to nasvědčuje pohled na střelecká konta po dvou utkáních (Větrovcová 35, Mišurová 34, Hindráková 32 – Šípová 37, Nezdařilová 32, Tesaříková 26).

Dnešní třetí utkání čtvrtfinálové série začne v hale Slovanky v 17.30. Případný čtvrtý duel pak na stejném místě zítra od 18 hodin.

.. na slovíčko s březnovou posilou Milenou Steffanovou

„Věřím, že se nám podaří vyhrát už v sobotu“

Svým příchodem do podkrkonošského klubu vytrhla trenérovi Petrovickému trn z paty. Křídelní hráčka MILENA STEFFANOVÁ se v úvodních duelech čtvrtfinále ukázala divákům jako platná členka oslabené sestavy a také ona svým výkonem přispěla ke dvěma těsným výhrám 82:78 a 80:74.

Mileno, váš příchod do klubu se zrodil těsně před play off. Neobnovila byste kariéru raději v klidnější fázi sezony?
Já jsem původně zamýšlela, že to zkusím až od příští sezony. Chtěla jsem se samozřejmě líp připravit. Přece jen sedm měsíců po porodu jsem nebyla zdaleka ready a skočila jsem do toho rovnýma nohama. Ono je to ale tak 50 na 50. Na jednu stranu jsem ráda, že mohu s holkama být a společně bojovat o medaile. Zároveň jsem ale kolikrát tak unavená, že když přijdu domů z tréninku a čekají mě ještě povinnosti, říkám si, že jsem tomu mohla dát ještě čas.

Na sehrání s týmem mnoho času nebylo, přesto jste již platnou členkou sestavy. Jak se v kolektivu cítíte?
Já se s většinou holek znám. Vše je v tomhle ohledu parádní a nemohu si stěžovat. Co se týká mého přínosu, tak jsem od sebe nemohla moc čekat. Tak nějak se pomalu sžívám. Každým tréninkem se cítím lépe, ale potřebovala bych víc času, který teď samozřejmě nemáme.

Váš nový tým vede ve čtvrtfinále nad Slovankou 2:0. Jak náročné z vašeho pohledu oba zápasy byly?
Myslím si, že ten první byl psychicky náročnější. Úvod do série byl ohromně důležitý a kdyby se prohrálo, bylo by těžké to otáčet. Na druhou strany jsme druhý zápas začaly děsně laxně, prohrávaly už 0:11 a holky si musely sáhnout hodně na dno sil, aby to otočily. Sice vedeme 2:0, ale ještě to bude strašně těžké, protože na Slovance se vyhrává hodně těžko.

K postupu jsou ale potřeba vítězství tři. Věříte, že si to jedno rozhodující přivezete už z Mladé Boleslavi?
Určitě tomu věřím. Doufám, že se nám podaří vyhrát už v sobotu. Dáme do toho všechny síly a kdyby to náhodou nevyšlo, pak máme v záloze domcí prostředí. Diváci v Trutnově jsou naším šestým hráčem a určitě by pomohli k tomu, abychom mohly v semifinále bojovat o medaile.