Jedním z favoritů je Fin Markku Koski, loňský vítěz Světového šampionátu v Koreji v disciplíně big air a zároveň bronzový medailista ze „svátku sportovců“ v Turíně.

Dalším horkým kandidátem na medailové umístění je Mathieu Crépel, mistr světa v big airu i U-rampě roku 2007. Crépel byl zároveň historicky prvním celkovým vítězem celosvětového bodování TTR v roce 2006.

Celkem zatím pořadatelé oznámili jména osmi jezdců z pěti zemí. Nechybí rideři z Francie, Finska, Švédska, Velké Británie a samozřejmě České republiky. Všechny láká skvělá úroveň akce, ale i prize money ve výši 10 tisíc amerických dolarů.

Z českých reprezentantů jsou zatím na listině pozvaných jezdců dvě jména – Martin Černík, který je zároveň pořadatelem akce, a Jan Nečas. Této zkušené dvojici riderů bude sekundovat vítěz Impromat 4x4 Českého poháru ve freestyle snowboardingu, který se jakožto držitel titulu Mistr ČR ve freestyle snowboardingu automaticky kvalifikuje do závodu Quiksilver Snowjam. Jméno tohoto jezdce však budeme znát až týden před akcí, kdy startuje finále série 4x4.

Ze Švédska dorazí loňský vítěz Jakob Wilhelmson. Ze stejné země pochází také jeho kolega Stefan Karlsson, který se rovněž popere o prize money na vrcholné české snowboardové události. Účast přislíbil Angličan Jamie Nichols.

Quiksilver Snowjam splňuje jako jediný závod u nás kritéria pro udělení tří hvězdiček v rámci rankingu Světové snowboardové federace TTR. Návštěvníky akce čeká kromě podívané na adrenalinové triky i vystoupení známých DJů a kapel. Pátek 19. března bude patřit DJům. Zahrají Friky, Jorgos a Robot. V sobotu se o hudbu postarají především kapely, které však doplní jedna z nejznámějších českých žen za gramofony DJ Ladida. Kromě ní se na pódiu objeví formace Plexis, Apple Juice, veselí Skapollo a energičtí United Flavour.