Punc prestižní akci, na níž budou vyhlášeni a oceněni nejlepší vrchlabští sportovci za rok 2014, dodá přítomnost olympijské vítězky ze Soči Evy Samkové či několikanásobného mistra České republiky v superkrosu Petra Kuchaře. Oba slavné vrchlabské rodáky doplní – i když jen interaktivně – rychlobruslařka Karolína Erbanová, ale i další sportovci.

Během slavnostního večera, kterým bude provázet moderátor a zároveň organizátor celé akce Petr Ticháček, bude promítnuto unikátní video mapující nejen historické milníky a úspěchy sportovců ve Vrchlabí, ale i současnou podobu sportu ve městě. V závěru akce proběhne dražba cyklistického dresu z Tour de France na podporu vrchlabské hendikepované sportovkyně Kateřiny Šimonkové.

V doprovodném programu nebude chybět možnost pořídit si originální fotografii z fotobedny s oblíbeným sportovcem, vystoupení Milana Bendy, mistra světa ve footbagu, či předtančení v podání Tanečního studia Oliver. Vstup na slavnostní večer je zdarma!

„Vrchlabí je město s bohatou sportovní tradicí. Na řadu našich rodáků můžeme být právem pyšní nejen my, ale i celá Česká republika. Je důležité, aby tito slavní horalé našli v nastupující generaci své pokračovatele a naopak aby současná mládež si z nich vzala příklad. Vyjadřujeme proto hlubokou úctu a respekt všem, kterým není sport lhostejný a berou jej jako významnou součást svého života. Vždyť i tím pomáhají šířit dobré jméno našeho města, a to i daleko za jeho hranicemi," říká moderátor a organizátor akce Petr Ticháček.

Jiří Štefek