„Do role hlavního favorita jsme byli pasováni už před začátkem celé soutěže a jsem rád, že jsme ji splnili. Kluci se po několika vydřených výhrách v úvodních kolech rozehráli,“ radoval se předseda trutnovského oddílu karambolu Josef Řada. „Nyní podávají opravdu kvalitní výsledky a myslím, že si postup mezi elitu určitě zasloužíme,“ dodal před propuknutím oslav.

Loko Trutnov – Sokol Hradec Králové B 14:4

Na podzim režírovali trutnovští hráči Červenka s Hurdálkem výhru v Hradci 12:6 a stejně hladké vítězství se čekalo i v domácí odvetě. Královéhradečtí navíc přijeli oslabeni na pozici třetího hráče, takže se dalo čekat více bodů i na tomto postu.

Ve Volné hře se domácí, jak je poslední dobou jejich zvykem, pustili do soupeře pěkně zostra. Vynikajícím způsobem sehráli své partie Červenka a Hurdálek. Prvně jmenovaný porazil Ševčíka na jeden náběh 300:3, Pavel Hurdálek Mrkvičku 300:50/3. Slabý výkon podal Králíček, jenž neustál razantní hru hradeckého Mikysy a podlehl 133:146/20. Nicméně 4:2 pro Lokomotivu.

Ve hře Kádr 52/2 se složení dvojic neměnilo, a tak Pavel Králíček mohl svému soupeři prohru oplatit. Zdolal jej s přehledem 200:100/19. Hurdálek zvítězil ve svém letošním maximu 200:79/10 a když vítězství přidal i Michal Červenka v protrápeném zápase se Ševčíkem, vedli domácí již 10:2 a špunty v lahvích začaly malinko povolovat.

Výsledek zbývajících tří partií Jednomantinelové hry již nemohli rozjetou Lokomotivu na své pouti do nejvyšší soutěže nikterak přibrzdit.

Trutnovští přidali další dvě vítězství díky Červenkovi s Hurdálkem, kteří shodně zdolali své soupeře na čtrnáct náběhů 80:49 respektive 80:60. Hurdálek se navíc blýskl pěknou sérií 39 karambolů. Za Hradecké zaznamenal vítězství Mikysa, který přestřílel Králíčka v poměru 56:35 na limit a již jen korigoval konečné skóre na 14:4 pro domácí.