Tak přesně tento obrázek mohli v sobotu pozorovat diváci, kteří zavítali do Strže na utkání nejvyšší domácí soutěže házenkářů. Extraligoví bažanti ze Dvora Králové duel se Zubřím zahájili ve stylu japonského náletu na Pearl Harbor. „Vůbec to nečekali, že na ně takhle vlítnem,“ usmíval se Jan Tesař.

V 5. minutě domácí vedli 4:0 a moravský brankářský tandem Baránek – Malina se poprvé točil. Kanonáda pokračovala dál, neboť Dvoráci chytli střeleckou slinu. Klouček se trefil zpoza devítimetrové čáry, Hracha se zase blýskl chytrým přehozením (8:2, 10:4). „Hráli jsme tak, jak jsme chtěli a dařilo se. Možná nás i trochu podcenili, jako Dukla na podzim,“ naznačil Tesař.

Šestigólový náskok mohl nováček i zvýšit, ale právě Tesařovi v poslední chvíli soupeř ukradl přihrávku do trháku, Klouček neproměnil sedmičku, a další šanci po uvolnění na brankovišti nedal opět Tesař. „Byl to nezvyk,“ vymlouval se devatenáctiletý mladík.

Házenkář, který je v Podkrkonoší na hostování z Dukly, většinou v zápasech jen ztuží obranu, první poločas proti Zubří však čeřil vodu i v útoku na postu pivota. „Sice jsem tam chvíli hrával v dorostu, ale hlavně při střelbě to pro mě bylo takové netradiční. Nevěděl jsem, kam s tím míčem,“ usmál se. Gól v zápase nedal.

Zastoupili jej však jiní. Třeba takový navrátilec do dvorské sestavy Groh. Dvacet minut si s ním Zubří vůbec nevědělo rady, a tak v 19. minutě už svým pátým gólem zvyšoval na 11:7.

Martin Hrstka, nejlepší střelec Zubří v zápase (7 gólů): „Asi jsme čekali, že Dvoru nasypeme víc a podle toho to také dopadlo. Utekl nám začátek a pak už jsme se vezli. Byli jsme nedůslední v obraně, z každého útoku jsme dostali gól, v postupném útoku jsme dělali zbytečné chyby a z toho vyplynulo, že domácí vedli 8:2. Naštěstí jsme ve druhé polovině prvního poločasu zabrali, začali hrát, to co jsme si řekli, a výsledek otočili. To nám hrozně moc pomohlo, jinak bychom se tady asi tahali o body až do konce zápasu.“

Jak už je však patrné z tohoto výsledku, hráči vicemistra se pomalu začali probouzet a naopak domácí v tento moment začali upadat do tradiční krize. Její výsledek? Poločas 13:14!

„Škoda, že jsme vedení neudrželi aspoň do přestávky. Zase jsme však neproměnili naše šance, což nás trápí asi nejvíc ze všeho. Zubří na nás také vytáhlo obranu 2 – 4 a tím nás docela zaskočilo. Nevěděli jsme, jak na ně hrát,“ vysvětloval Jan Tesař, proč se spoluhráči neudrželi nadějný stav.

Ve druhém poločase už o vítězství Zubří nikdo nepochyboval. „Těžko se poráží, jsou strašně běhaví a přeci jen už tři roky mají stejný mančaft. Proti nám jsou neskutečně zkušení a sehraní,“ poznamenal na adresu soupeře. „A určitě jsou také na tom lépe fyzicky,“ přiznal, že někteří dvorští hráči už o přestávce nemohli. „O koho šlo? Ne, to radši nebudu říkat,“ smál se. „Že fyzicky nebudeme stačit, se dá očekávat. V Zubří jsou většinou profíci, my jsme naprosto neprofesionální tým,“ porovnával Tesař.

O to víc se ovšem ve Dvoře Králové nad Labem radovali i z porážky 25:30. „Myslím, že pro nás je to úspěch,“ uzavřel domácí házenkář.