Rekordní účast závodních aut však s sebou kromě výborných výkonů přinesla i několik vážných nehod. „V minulých ročnících jsme měli velké štěstí, že žádné nebyly. Je smutné, když se něco takového stane,“ sdělil ředitel rally VLADIMÍR HLAVATÝ v rozhovoru pro Krkonošský deník a trutnovinky.cz.

Závod, který se jel v Trutnově a jeho okolí a byl rozložen do osmi rychlostních zkoušek, z nichž dvě musely být zrušeny, nedokončilo 43 aut.
Potěšující zprávou je fakt, že zdravotní stav tří zraněných se zlepšil.

Rally Krkonoše je za námi. Jak jste viděl její třetí ročník?
Vzhledem k určité sportovní úrovni bych ho zhodnotil jako velmi dobrý. Ovšem je potřeba říct, že ve vysokém počtu posádek se projevila i taková jejich větší úmrtnost, a to nejen z technických závad, ale i z důvodu havárií. Bohužel i se zraněními.

Jak je možné, že v první erzetě jezdec s číslem jedna havaruje?
Je to trošku nepochopitelné, protože v takové té odborné veřejnosti se ví, že většinou na prvních rychlostních zkouškách dělají chyby víc začátečníci. Tady to udělal zkušený kozák jako Peták, který navíc letos jede pro zábavu. Tluče se však o první místo s Orsákem. Asi to vyplynulo z přemíry snahy.

Hodně nehod se také stalo v esíčku u Dvoračky ve druhé erzetě. Čím si to vysvětlujete?
Přiznám se, že pro nás je i toto dost nepochopitelné, protože tohle místo jsme zrovna nepovažovali za nebezpečné. Ale s tím může souviset, že ani jezdci ho nepovažovali za nebezpečné a podcenili ho.

Překvapil vás pohled do výsledkové listiny?
Řekl bych, že ani ne. Možná, že je k tomu potřeba říct, že jsme nová soutěž a pro většinu posádek byla trať nová. Ukazuje se, vzhledem k umístění Pecha trošku vzadu (7. místo – pozn.) a i ostatních, že na jiných soutěží, kde již startují po několikáté, se jezdí z paměti. Proto si strašně vážím Valouška. Vím, že je to člověk, který si trať umí zapsat a umí zajet i na nové soutěži. Druhé místo mě trošku překvapilo u Odložilíka, ale je vidět, že se s novou soutěží také dokáže vypořádat. Třetí Štěpánek jede celou sezonu velmi dobře.

Nad čím se budete chtít zamyslet, až na příští rok začnete chystat čtvrtou Rally Krkonoše?
Určitě nad tím, kudy trať opravdu vést. Jestli by například nebylo lepší úplně se vyhnout městské části. Náhradní varianty jsou. Rozhodně se také bude muset zlepšit informovanost do vesnic. Je zde hodně lidí, ne místních, ale chalupářů, kteří o tom, že se jede Rally, kolikrát ani vůbec nevědí.

Co se týká těch nových rychlostních zkoušek: to jste naznačoval už před rally, že máte v plánu každý rok obměnit jednu erzetu, že?
Ano. Pro letošek jsme ještě zanechali stejné, protože jsme potřetí měli jinou skladbu jezdců. Do budoucna však razíme takový trend, že bychom každý rok chtěli jednu obměnit.