Nejdůležitější bodový zisk v dosavadním průběhu sezony. Právě tak lze hodnotit nedělní vítězství královédvorských prvoligových házenkářů na palubovce brněnských Bohunic. Svěřenci trenéra Michala Pichy udělali svým věrným fanouškům radost výhrou 24:19 a v tabulce se konečně vrátili na nesestupové příčky.

Aby cenu důležitého výsledku zdvojnásobili, potřebují už tuto sobotu potvrdit body i doma. To od 15 hodin přivítají poslední celek tabulky Olomouc.

I. liga

Tatran Bohunice – 1. HK Dvůr Králové 19:24 (10:11)

Fakta – branky: Mrnuštík, Chýlek a Franěk 3, Tejkal, Duran, Adam a Bolješik 2, Paseka a Ryšavý 1 – Etrich a L. Picha 7, D. Fiedor 4, Kulhánek 3, Paclík, Kotík a Kirschbaum 1. Rozhodčí: Dolejší, Dvořák. Vyloučení: 2:2. ŽK: 2:2. Diváci: 78. 1. HK Dvůr Králové: Babčaník, Šturma – Kulhánek, Zelinka, Jakub Kirschbaum, D. Fiedor, L. Picha, Etrich, Kotík, Paclík.

S odhodláním a pokorou, zároveň ale v nízkém počtu odjížděli Dvoráci k dalšímu duelu I. ligy. Podzimní vzájemné střetnutí skončilo ve Strži remízou a papírovým favoritem byli tentokrát domácí. Tento fakt umocnilo posílení jejich kádru o extraligové juniory, a tak hosty nečekala nijak snadná záležitost.

Úvodní poločas přinesl vyrovnanou házenou, při níž si více střeleckých pozic vypracovali Bohuničtí. V čem byl ale na obou stranách největší rozdíl, to byly výkony brankářů. Východočechy totiž hlavně v prvním poločase ohromně podržel Martin Babčaník a hlavně díky němu se skóre neustále přelévalo ze strany na stranu. „Nebýt Babči, šli by domácí do náskoku a těžko by se nám dění na hřišti otáčelo," chválil oporu mezi tyčemi kouč Michal Picha.

Moravané zlobili především z pozice pivota a už po patnácti minutách si Picha musel brát oddechový čas. Ten pomohl, pak ale tým „rušila" nepříjemná zranění. „Tolik krvavých zranění nepamatuji. Naštěstí šlo ale jen o odřeniny, nic vážného. Už tak jsme měli jen dva hráče na střídání," popsal Michal Picha dění na palubovce. Nijak záludný zápas se ale nehrál. Vždyť počet vyloučených i žlutých karet byl až nebývale nízký. „Rozhodčí nasadili jistý metr a dění na palubovce udrželi," chválil hostující kouč arbitry.

Aby ale Dvoráci uspěli, potřebovali vedle kvalitního výkonu brankáře také dobrou střelbu. A tu v neděli nepostrádali. Už v prvním poločase o sobě vedle Lukáše Pichy dával hodně vědět Pavel Etrich a oba hráči svým výkonem zapříčinili, že po pauze na ně soupeř začal hrát osobní obranu. To ale domácí netušili, že Dvůr má v záloze i o mnoho zkušenější šutéry a náskok tak podrželi jiní. Hlavně Fiedor s Kulhánkem. „Musím říct, že Pavel Etrich hrál možná životní zápas. Ve střelecké produktivitě jsme byli jasně lepší, což v předchozích utkáních neplatilo," dodal k utkání Michal Picha.

Po utkání zavládla u dvorského lazaretu velká radost. Aby byla ještě větší, je nyní potřeba výsledek potvrdit v domácím duelu proti Olomouci.

Královédvorští házenkáří slaví

Další výsledky 14. kola

Bystřice – Kopřivnice 30:33, Plzeň B – Strakonice 34:23, Náchod – Chodov 26:25, Olomouc – Nové Veselí 21:20, Jičín B – Karviná B 26:20.

Program 15. kola (7. – 8. 3.)

Sobota 15.00: Dvůr Králové – Olomouc. 17.00: Chodov – Karviná B. 18.00: Strakonice – Bohunice. Neděle 10.30: Bystřice pod Hostýnem – Jičín B. 16.30: Nové Veselí – Náchod. 17.00: Kopřivnice – Plzeň B.

1. Kopřivnice  14 12 2 0 507:376 26
2. Strakonice  14 11 1 2 396:361 23
3. Nové Veselí  14  7 1 6 379:347 15
4. Bystřice  14  7 1 6 396:378 15
5. Chodov  14  6 2 6 340:334 14
6. Náchod  14  5 3 6 369:367 13
7. Karviná B  14  6 1 7 380:384 13