„Tradičně budou oceněni jak jednotlivci, tak družstva i trenéři," přiblížil starosta města Trutnova Ivan Adamec. Cenu Nejlepší sportovec města Trutnova v roce 2015 získá plavkyně Martina Elhenická.

VÍTĚZKA SE OPÍRÁ O ŘADU TITULŮ

V oblasti sportu bude uděleno celkem sedm cen. Jako nejlepší sportovec města Trutnova byla vybrána plavkyně Martina Elhenická. „Martina má na kontě řadu úspěchů v sólovém i štafetovém plavání a za své výkony si sportovní cenu jistě zaslouží," vysvětlil Ivan Adamec. V roce 2015 byla Martina zařazena do seniorské reprezentace. Na domácím poli vybojovala čtyřikrát titul mistryně České republiky v plavání, dvakrát obsadila druhé a jednou třetí místo. K tomu přidala bronz se štafetou na 4 x 50 metrů volným způsobem a byla členkou „bramborového" ligového týmu. Na mezinárodní scéně získala dvakrát osmé místo na 800m a 1500m volným způsobem ve finále na světové univerziádě v korejském Gwangju. Na mistrovství světa v ruské Kazani obsadila 22. místo.

Lada PejchalováMEZI MLÁDEŽNÍKY NEJLEPŠÍ PEJCHALOVÁ

Nejlepším mládežnickým sportovcem města Trutnova do 18 let za rok 2015 bude vyhlášena Lada Pejchalová, která se věnuje atletice, a to skoku vysokému. Je dokonce zařazena v širší olympijské reprezentaci pro olympijské hry v Brazílii.

V kategorii Nejlepší sportovní kolektiv města Trutnova bude oceněno smíšené družstvo OlfinCar Ski Team, které závodí v běhu na lyžích. Na MČR družstev obsadilo 3. místo. Cenu Nejlepší mládežnický sportovní kolektiv města Trutnova do 18 let pak získá dorostenecký fotbalový kolektiv MFK Trutnov U17. „Tento tým dosahuje pod vedením trenérů Rostislava Krause a Jana Sapára dlouhodobě kvalitních výsledků a pravidelně dodává hráče do výběru Královéhradeckého kraje," dodal starosta Adamec.

Cena Nejlepší trenér (cvičitel) města Trutnova za rok 2015 pak bude udělena Miloši Dvořákovi, trenérovi Městského fotbalového klubu Trutnov. Hráče vede od ročníku 2012/2013 a od té doby dokázal s mužstvem postoupit z krajského přeboru, až do současné hrané divize C. „V posledních dvou sezonách útočí s týmem vždy na nejvyšší příčky," upřesnil trutnovský starosta.

Za významný přínos trutnovskému sportu získají sportovní cenu hned dva lidé, a to fotbalový trenér Jan Jebavý a trenér atletického oddílu TJ Lokomotiva Trutnov Jan Tuna.

Jan Jebavý začínal svou trenérskou kariéru v Náchodě jako hrající asistent. Od roku 1978 se stal trenérem Dvora Králové nad Labem, se kterým postoupil z I. B třídy do krajského přeboru. Od roku 1981 trenér Trutnova, který hrál divizi. Největšího úspěchu se dočkal v národním poháru, kdy i tehdy prvoligová Olomouc odešla poražena. V současné době trénuje brankáře Trutnova a ligové žáky U 15.

Jan Tuna již 35 let vykonává funkci trenéra a funkcionáře atletického oddílu. Po celou dobu dopisuje do městského tisku a stará se o kroniku s nástěnkou v rámci propagace a rozvoje sportu ve městě. Pravidelně je nominován na kraj do funkce trenéra pro Olympiádu dětí a mládeže a na mezinárodní utkání. Nyní je vedoucím trenérem oddílu a sportovního střediska mládeže atletiky v Trutnově. Ve své tréninkové skupině má šest finalistů MČR starších žáků a Matěj Čivrný získal bronzovou medaili na MČR juniorů. Jako vedoucí trenér má velký podíl na bronzové medaili z MS U 17 Lady Pejchalové v Kolumbii.

Sportovní ceny budou slavnostně uděleny v pondělí 23. května v obřadní síni Staré radnice.

Nejlepší sportovci města:

2003 Luboš Velecký (box)
2004 Petra Kulichová (basketbal)
2005 Eva Nývltová (běh na lyžích)
2006 Eva Nývltová (běh na lyžích)
2007 Alžběta Řehůřková (plavání)
2008 Zuzana Hepnarová (karate)
2009 Jaromír Kratochvíl (sil. trojboj)
2010 Ondřej Pipek (terénní triatlon)
2011 Darina Mišurová (basketbal)
2012 Aneta Pechancová (plavání)
2013 Eva Vrabcová (běh na lyžích)
2014 Eva Vrabcová (běh na lyžích)
2015 Martina Elhenická (plavání)

(md, to)