Aktivně se tak lze zapojit do ankety, kterou každoročně vypisuje okresní organizace České unie sportu v Semilech, Krkonošský deník, agentura Sport Acrion s. r. o. a město Jilemnice, které bude ve středu 27. ledna dějištěm slavnostního vyhlášení.

Jedinec či kolektiv, který obdrží nejvíce hlasů od veřejnosti se následně stane Hvězdou Krkonošského deníku. Originální kupon, vystřižený z Krkonošského deníku, mohou čtenáři zasílat na adresu redakce Krkonošský deník, Bulharská 140, 54101 Trutnov. Vítěze jednotlivých vypsaných kategorií pak vybere odborná komise.

Sportovci do 19 let

Nella BENEŠOVÁ (SKI klub Jiskra Harrachov), běh na lyžích – 1. místo z Poháru Libereckého kraje, titul Lyžařka sezony 2014/2015 Libereckého kraje.
Matěj ČEJCHAN (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích a kombinace – dvakrát 1. místo a jednou 2. místo z MČR.
Josef EGRT (AC Turnov), hod kladivem – 2. místo z MČR juniorů (67,24m) a 5. místo z MČR dospělých.
Miroslav FLOREK (SKP Harrachov), biatlon – při letním MČR 3. místo ve štafetách LB.
Ondřej FRIES (TJ Semily), nohejbal – 2. místo z MČR dvojic v Nymburku a 2. místo z MČR trojic v Karlových Varech.
Veronika GALLOVÁ (KB Jilemnice), biatlon – 1. místo ve stíhacím závodě při letním MČR.
Veronika GALLOVÁ (Sportovní klub Studenec), lyžařský orientační běh – 10. místo z mistrovství světa juniorů v Norsku, 2. místo z MČR LOB.
Dominika HANUŠOVÁ (LSK Lomnice nad Popelkou), běh na lyžích – 1. místo a 2. místo z MČR.
Michal HANYK (AC Turnov), běhy, triatlon a duatlon – mistr republiky v duatlonu, 4. místo z MČR v triatlonu. 5. místo z MČR v přespolním běhu mladších žáků.
František HOLÍK (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích – 11. a 16. místo ze Světového poháru, 3. a 9. místo ze Zimního evropského festivalu mládeže v Lichtenštejnsku, 3. a 4. místo z MČR.
Ladislav HORÁČEK (SKI klub Jiskra Harrachov), skoky na lyžích a severská kombinace – dvakrát 1. místo, jednou 2. místo a třikrát 3. místo z MČR.
Vítězslav HORNIG (KB Jilemnice), biatlon – 1. místo v rychlostním závodě a 3. místo ve stíhacím závodě při letním MČR. 2. místo v rychlostním závodě a 3. místo ve stíhacím závodě při zimním MČR.
Barbora HŮLKOVÁ (AC Turnov), sprint a skoky – čtyřikrát 2. místo z MČR žákyň (běh 60m., 150m., skok do dálky a 150m. v hale.
Adéla CHLUPOVÁ (SKP Harrachov), biatlon – při letním MČR 1. místo v supersprintu, 1. místo v závodě s hromadným startem, 1. místo v rychlostním závodě a 1. místo celkového pořadí Českého poháru LB.

Vystřihněte originální kupon, vyplňte jméno favorita a volte hvězdu Krkonošského deníku - kupón najdete ve středečním vydání 13. ledna 2016

Tereza CHRÁSTOVÁ (Sportovní klub Studenec), orientační běh – 1. místo a dvakrát 3. místo z letní olympiády dětí a mládeže, 1. místo z MČR LOB.
Kateřina JANATOVÁ (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – 20., 26., 34. a 9. místo ze Zimního evropského festivalu mládeže v Lichtenštejnsku, 13. a 24. místo na FIS mistrovství Evropy v Hochfilzenu, navíc pětkrát 1., dvakrát 2. a celkově 1. místo v ČP dorostu.
Jiří KONVALINKA (SKI klub Jiskra Harrachov), skoky na lyžích a severská kombinace – 1. místo, třikrát 2. místo a jedno 3. místo z MČR.
Mickey KREJČÍK (TJ Semily), silový trojboj – 1. místo z mistrovství světa v Praze.
Jan KUČERA (TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou), sjezdové lyžování – 1. místo z MČR ve sjezdu.
Jan LAMPA (Okresní sdružení hasičů Semily), požární sport – 1. místo z MČR v Praze, 1. místo z krajského přeboru v Semilech.
František LEJSEK (SKI klub Jiskra Harrachov), skoky na lyžích a severská kombinace – 2. místo z letního MČR ve skocích žáků 13-14 let, 1. a dvakrát 2. místo z regionálních krajských závodů ve skocích.
Tomáš LENGYEL (TJ Semily), běh na lyžích – 1. místo v Salomon cupu v přespolním běhu lyžařů (starší žáci), 2. místo v Salomon cupu v běhu na lyžích.
Klára LENGYELOVÁ (TJ Semily), běh na lyžích – 1. místo v Salomon cupu v přespolním běhu lyžařů (nejmladší žákyně), 2. místo v Salomon cupu v běhu na lyžích.
Karel MACHAČ (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – 21., 37., 43. a 9. místo na Zimním evropském festivalu mládeže v Lichtenštejnsku, 5. a 13. místo na FIS mistrovství Evropy v Hochfilzenu, navíc 1., čtyřikrát 2. a jednou 5. místo na MČR dorostu.
Samuel NOSEK (TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou), sjezdové lyžování – 1. (SG) a 2. (SL) místo z MČR.
Jan OUVÍN (TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou), sjezdové lyžování – třikrát 1. místo z MČR.
Lukáš PAJER (KB Jilemnice), biatlon – 1. místo v rychlostním závodě a 2. místo v supersprintu při letním MČR. 2. místo v závodě s hromadným startem při zimním MČR.
Andrea PÁNKOVÁ (SKP Harrachov), biatlon – při letním MČR 2. místo ve štafetách LB.
Emma POKORNÁ (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – 1. a 3. místo v individuálních závodech na MČR, navrch 1. místo ve štafetě. V Českém poháru pak dvakrát 2. místo a 3. místo v indiv. závodech, 1. místo v celkovém pořadí ČP. Dále 1. místo v poháru KSL.
Tomáš PORTYK (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích a kombinace – 4. místo z mistrovství světa juniorů, 30. místo z mistrovství světa, třikrát 1. místo z MČR a jednou 2. místo z MČR.
Andrea PROKORÁTOVÁ (TSC Turnov), judo – dvakrát 3. místo z Českého poháru dorostenek, 1. místo z krajského přeboru.
Radek RÝDL (SKI klub Jiskra Harrachov), skoky na lyžích a severská kombinace – 1. místo v družstvech, 2. místo a 5. místo z MČR.
David RYGL (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích a kombinace – třikrát 1. místo z MČR.
Marie RYSULOVÁ (ČKS SKI Jilemnice), běh na lyžích – 2. a 3. místo v ind. závodech a 1. místo ve štafetě na MČR, 1. a třikrát 2. místo v ind. závodech Českého poháru, 2. místo celkového pořadí. 1. místo v poháru KSL.
Ondřej SALABA (SKI klub Jiskra Harrachov), severská kombinace – 2. místo z letního MČR žáků 13-14 let a dvakrát 1. místo z regionálních krajských závodů.
Eliška SEIDLOVÁ (SKP Harrachov), biatlon – při letním MČR 1. místo v závodě s hromadným startem, 2. místo ve štafetách žákyň a 3. místo v celkovém pořadí Českého poháru LB.
Martin SLAVÍK (SKI klub Jiskra Harrachov), skoky na lyžích a severská kombinace – 3. místo z letního MČR ve skocích žáků 9-10 let, 2. a dvakrát 3. místo z regionálních krajských závodů.
Šárka SLAVÍKOVÁ (SKI klub Jiskra Harrachov), skoky na lyžích – 1. místo z MČR žákyň 9-10 let na můstku K-40 a 5. místo v družstvech.
Zuzana STAŇKOVÁ (LSK Lomnice nad Popelkou), běh na lyžích – dvakrát 2. místo a dvakrát 3. místo z MČR).
Radim SUDEK (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích a kombinace) – dvakrát 2. místo z MČR).
Agáta SVOBODOVÁ (SKP Harrachov), biatlon – při zimním MČR 2. místo v rychlostním závodě volně, 2. místo ve štafetách dvojic a 2. místo v celkovém pořadí Českého poháru.
Karolína ŠIMŮNKOVÁ (AC Turnov), skok do výšky – 3. místo mezi mladšími žákyněmi z DOH Plzeň (152cm). Titul Nejlepší výškařka v Libereckém kraji.
Patrik TOMÁŠ (Powerlifting Animals Semily), benchpress – 1. místo z mistrovství světa, 1. místo z mistrovství Evropy a 1. místo z MČR.
Klára VOLFOVÁ (TSC Turnov), judo – 3. místo z MČR, 1. místo z krajského přeboru a vítězství na Českém poháru.
Tereza VOBORNÍKOVÁ (KB Jilemnice) – biatlon – 2. místo v rychlostním závodě a 2. místo ve stíhacím závodě při letním MČR.
Eliška VOTOČKOVÁ (KB Jilemnice), biatlon – 25. místo v rychlostním závodu ze Zimního evropského festivalu mládeže v Lichtenštejnsku, 9. místo ve štafetách. 1. místo v supersprintu z letního MČR.
Filip WOLF (TJ Turnov), orientační běh – 1. místo z MČR na krátké trati a 3. místo z MČR na klasické trati.
Lucie ZÁRYBNICKÁ (TSC Turnov), judo – 3. místo z MČR, 1. místo z krajského přeboru a vítězství na mezinárodním turnaji v Budapešti.
Dita ŽĎÁRSKÁ (Sokol Jablonec nad Jizerou), snowboarding – dvakrát 1. místo z MČR, 1. místo z krajského přeboru Jihočeského kraje a vítězka Českého poháru.

Sportovci nad 19 let

Daniel DRAHOŇOVSKÝ (FC Lomnice nad Popelkou), kopaná – nejlepší střelec krajských soutěží Libereckého kraje v sezoně 2014/2015.
Miroslav FOLPRECHT (TJ Turnov), orientační běh – 1. místo z MČR veteránů na klasické a krátké trati.
Vladimír FRANĚK (TSC Turnov), judo – 3. místo z MČR ve váze do 90 kg, 1. místo z krajského přeboru a titul Nejlepší závodník ligového družstva.
Pavel HLAVÁČ mladší (Sokol Jablonec nad Jizerou), skiboby – třikrát 1. místo z mistrovství světa seniorů, 1. místo z MČR.
Patrik HORÁK (TJ Turnov), orientační běh – 25. místo z mistrovství světa na krátké trati a 1. místo z MČR juniorů na klasické trati.
Šárka JIROUŠOVÁ (Okresní sdružení hasičů Semily), požární sport, běh 100 metrů přes překážky – 1. místo z mistrovství světa v běloruském Grodnu, 1. místo z MČR v Trutnově.
Jan KAZDA (TJ Turnov), kick-box – 2. místo z mistrovství světa.
Petr KAZDA (TJ Turnov), kick-box – 2. místo z mistrovství světa.
Miroslav KLUS (TJ Semily), silový trojboj – 2. místo z mistrovství světa v Praze.
Ladislav KNÉBL (TJ Turnov), kick-box – 3. místo z mistrovství Evropy.
Milan KOHOUT (Powerlifting Animals Semily), benchpress – 1. místo z mistrovství Evropy, 1. místo z MČR). Držitel národního rekordu v benchpressu ve své kategorii.
Roman KOUDELKA (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích – 4. místo z mistrovství světa, 7. místo v celkovém pořadí Světového poháru, dvakrát 1. místo a jednou 2. místo z MČR.
Čestmír KOŽÍŠEK (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích – 11. a 16. místo v závodě Světového poháru, 4. místo z MČR.
Peter KOŽÍŠEK (SKP Harrachov), paragliding – při MČR v Krushevu 1. místo v kategorii rozlet a 1. místo v celkovém pořadí Českého poháru kategorie rozlet.
Vladimíra KREJČÍ (TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou), sjezdové lyžování – 3. místo z mistrovství světa Masters, dvakrát 2. a dvakrát 3. místo ze Světového poháru.
Veronika LEVOVÁ (TJ Turnov), musher – 1. místo z MČR bikejoringu.
Otakar MACHYTKA (Powerlifting Animals Semily), benchpress – 1. místo z mistrovství Evropy, 1. místo z MČR.
Tomáš MATURA (TJ Semily), silový trojboj – 2. místo z mistrovství světa v Praze.
Jaromír MAZGAL (AC Turnov), atletika – 7. místo z mistrovství Evropy v Talinu do 22 let ve vrhu koulí, 2. místo z MČR mužů v hodu diskem a 5. místo z MČR mužů ve vrhu koulí.
Jakub OMA (TJ Turnov), radiový orientační běh – 1. místo z mistrovství světa v pásmu 3,5 MHz, 2. místo z mistrovství světa ve sprintu.
Ladislav PASECKÝ (TJ Semily), silový trojboj – 1. místo z mistrovství světa v Praze.
Ladislav PASECKÝ starší (TJ Semily), silový trojboj – 1. místo z mistrovství světa v Praze.
Robert TOMÁŠ (Powerlifting Animals Semily), benchpress – 2. místo z mistrovství světa, 2. místo z mistrovství Evropy a 1. místo z MČR.
Ivo VACKE (TJ Turnov), musher – 1. místo z MČR psích spřežení (4 psi).
Michal VOKROUHLÍK (TJ Turnov), musher – 1. místo z mistrovství světa v canicross belgických ovčáků.

Kolektivy do 19 let

ČKS SKI Jilemnice (Pokorná, Svobodová, Rysulová – starší žákyně), běh na lyžích – mistryně ČR ve štafetovém závodě při MČR ve Vrchlabí.
ČKS SKI Jilemnice (dorost), běh na lyžích – 3. místo z MČR smíšených družstev.
ČKS SKI Jilemnice (Macháč, Matouš, Schütz – starší dorost), běh na lyžích – 2. místo z MČR štafet.
ČKS SKI Jilemnice (Janatová, Plecháčová, Soukupová – starší dorostenky), běh na lyžích – 2. místo z MČR štafet.
TJ Turnov (dorostenky), orientační běh – 5. místo štafety z MČR.
TSC Turnov (starší a mladší žáci), judo – vítězové žákovské ligy o Samurajskou katanu, 1. místo z krajského přeboru.
FK Pěnčín-Turnov (dorost), fotbal – 1. místo v krajském přeboru (potřetí v řadě).
LSK Lomnice nad Popelkou (Sudek, Janota), skoky na lyžích – 1. místo z MČR.
LSK Lomnice nad Popelkou (Staňková, Hanušová, Kociánová), běh na lyžích – 1. místo ve štafetách.
Okr. sdružení hasičů Semily (dorostenky Bozkova), požární sport – 3. místo z MČR v Praze, 1. místo z krajského přeboru v Semilech.
SKI klub Jiskra Harrachov (žáci Horáček a Rýdl), skoky na lyžích – 1. místo ze zimního MČR na můstku K-70 v Harrachově.
AC Turnov (starší žákyně), atletika – 2. místo v krajském přeboru družstev Libereckého kraje, 4. místo na mistrovství Čech (semifinále MČR).
Sportovní klub Studenec (školní sportovní klub), orientační běh – 1. místo z MČR škol v orientačním běhu (Ostrava).

Kolektivy nad 19 let

TJ Turnov (muži), florbal – postup do Národní ligy a v ní poté účast ve čtvrtfinále.
TJ Turnov (muži), volejbal – 4. místo v I. lize (druhá nejvyšší soutěž v ČR).
TSC Turnov (muži), judo – 3. místo v ligové soutěži, 1. místo z krajského přeboru, kde tým obhajobou potvrdil výbornou úroveň turnovských judistů.
FK Pěnčín-Turnov (muži), fotbal – 6. místo v divizi C (2014/2015), osmá účast v řadě v celostátní soutěži.
ŠK Zikuda Turnov (muži), šachy – 1. místo na MČR čtyřčlenných družstev, 3. místo z MČR v bleskové hře, 3. místo z Českého poháru v rapid šachu, 7. místo v Extralize České republiky.
FC Lomnice nad Popelkou (muži), kopaná – postup do krajského přeboru Libereckého kraje v sezoně 2014/2015.
Hokejový klub Lomnice nad Popelkou (muži), lední hokej – 1. místo v krajské lize Libereckého kraje, 2. místo v následném play off, 1. místo v kvalifikační skupině o postup do II. ligy, účast v baráži o II. ligu.
TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou (skupina Ski klub Masters), sjezdové lyžování – 1. místo, třikrát 2. místo a devětkrát 3. místo ze Světového poháru. Dvakrát 1. místo, dvakrát 2. místo a jedno 3. místo ze závodů FIS. Čtyřikrát 1. místo, jedno 2. místo a dvakrát 3. místo z MČR.
Powerlifting Animals Semily (muži), benchpress – 3. místo z mistrovství Evropy družstev, úspěšná reprezentace České republiky.

Hendikepovaní

Tereza KMOCHOVÁ (SKI klub Jiskra Harrachov), Alpské lyžování neslyšících – V ruském Chanty Mansijsku získala pět zlatých medailí ve všech sjezdových disciplínách.
Martin PONOCNÝ (TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou), sjezdové lyžování – čtyřikrát 1. místo z Evropského poháru, 1. místo z MČR neslyšících.

Trenér – amatér

Tomáš BERGR (LSK Lomnice nad Popelkou), běh na lyžích – trenér Zuzany Staňkové při Zimním evropském festivalu mládeže v Lichtenštejnsku, pětice svěřenců na MČR a osm účastníků na krajském přeboru.
Karel ČERMÁK (Okr. sdružení hasičů Semily), požární sport – 3. místo z MČR dorostu v Praze, 1. místo z krajského přeboru dorostu v Semilech.
Pavel HLAVÁČ mladší (Sokol Jablonec nad Jizerou), skiboby – u žáků čtyřikrát zlato (Petříček), jednou stříbro (Hlaváč), u juniorů jednou zlato (Vrána).
Martin KNAP (Hokejový klub Lomnice nad Popelkou), lední hokej – trenér úspěšného kolektivu mužů.
Jan KOVÁŘ (TJ Turnov), florbal – 3. místo oblastního výběru žactva z MČR a postup mužů do Národní ligy.
Jakub MAREŠ (TSC Turnov), judo – je asistentem trenéra ligového týmu Radka Loudy a jeho svěřenci získali několik medailí na MČR, ale i v Českém poháru. Úspěšní byli na mezinárodních turnajích.
Katka PROKŠOVÁ (SKI klub Jiskra Harrachov), alpské lyžování – se svou svěřenkyní získala pět zlatých medailí na deafly olympiádě.
Jiří RANDÁK (AC Turnov), atletika – trenér úspěšných žákyň Hůlkové (čtyři stříbra na MČR) a Sojkové (4. a 5. místo z MČR).
Miroslav REICHL (AC Turnov), atletika – úspěšný trenér od atletické přípravky po žactvo, jeden z vedoucích družstva starších žákyň. Mezi nejlepší svěřence patří Michal Hanyk a Karolína Šimůnková.
Jiří ŠIMEK (FK Pěnčín-Turnov), fotbal – v pozici hlavního trenéra dorostu dovedl svůj tým potřetí v řadě k 1. místu v krajském přeboru.
Lukáš VESELÝ (TJ Semily), CrossFit – účast deseti svěřenců na republikovém šampionátu.
Jan ZAPADLO (SKP Harrachov), biatlon – 10 medailí z letního a zimního biatlonu, biatlonu se u něho učila i úspěšná reprezentantka Eva Puskarčíková.

Trenér – profi

Jan BARANYK (LSK Lomnice nad Popelkou), běh na lyžích – osm závodníků na MČR a zisk čtyř medailí.
Martin BŘEČKA (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích – šest závodníků na MČR a zisk patnácti medailí.
Dušan KRÁL (AC Turnov), atletika – trenér Jaromíra Mazgala a v Dukle Praha také odchovance AC Turnov, nejlepšího kladiváře republiky Lukáše Melicha.
Tomáš PORTYK starší (LSK Lomnice nad Popelkou), skoky na lyžích – 4. místo z mistrovství světa juniorů, 28. místo ze Světového poháru, 30. místo z mistrovství světa, tři závodníci na MČR a zde zisk osmi medailí.
František VACULÍK (SKI klub Jiskra Harrachov), skoky na lyžích a severská kombinace – jeho svěřenci získali na zimním MČR čtyřikrát zlato, čtyřikrát stříbro a třikrát bronz. Na letním MČR pak jedno zlato, čtyři stříbra a dva bronzy. Navrch hned několik umístění na 1. místě z krajských závodů.